Türkiye Uçan İnternet'le tanışıyor...

TTNet'in merakla beklenen Uçan İnternet'i nihayet ortaya çıktı. İşte 81 ili kapsayan yeni hizmet...

Türkiye Uçan İnternet'le tanışıyor...

Türkiye'nin lider Internet servis sağlayıcısı TTNET, servis noktalarının sayısını her geçen gün artırarak, hızlı, güvenli ve kolay erişilebilir kablosuz Internetin sınırlarını genişletiyor. TTNET müşterileri kendilerine her ay hediye edilen yüzlerce dakikayı ücretsiz kullanırken, aylık 10 saat kullanımı sadece 3 TL'ye satın alabiliyor. TTNET müşterisi olmayan kullanıcılar ihtiyaç duydukları anda bilgisayarları üzerinden kredi kartı ile istedikleri sürede kullanım satın alabiliyor. Böylece TTNET müşterisi olsun olmasın tüm kullanıcılar "TTNET Uçan İnternet" ile internete hızlı ve güvenli bağlanmanın keyfini sürüyor.

TTNET, artan WiFi noktaları ile tüketicilere kütüphane, kafe, restoran, havaalanı, terminal, üniversite, otel, fuar alanı, hastane, alışveriş merkezi, marina gibi birçok alanda Internete kesintisiz erişim olanağı sunuyor.

Internet bağlantısına ihtiyaç duyan herkes, TTNET WiFi logosu bulunan mekanlarda, taşınabilir ya da avuç içi bilgisayarları, WiFi uyumlu cep telefonları ve 802.11 b/g destekli diğer mobil cihazlar ile kablosuz Internete bağlanabiliyor.

WiFi hizmeti ile Türkiye'de bir ilke imza atan TTNET'in, Internet erişiminin yaygınlaşması için çalışmalarını sürdürdüğünü söyleyen TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, "WiFi hizmetimiz sayesinde mobil Internet kullanıcıları Türkiye geneline yayılmış TTNET WiFi servis noktalarından kablosuz hızlı genişbant Internet erişiminin keyfini sürecek. TTNET olarak, Internet kullanıcılarının ve abonelerimizin hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla Internet alanında öncü ve yenilikçi uygulamaları hayata geçirmeye devam edeceğiz" dedi. Yılmaz, İstanbul'dan Van'a 81 ildeki 3 binden fazla TTNET WiFi servis noktasını, Mart ayı sonuna kadar 4 bine, yıl sonuna kadar da 2 katına çıkaracaklarını söyledi.

TTNet WiFi ile "Uçan İnternet" her yerde

TTNET müşterisi olmayan Internet kullanıcıları, açılan karşılama sayfası üzerinden kredi kartlarıyla ödeme yaparak bu hizmetten faydalanabiliyor. Günlük 30 dakikası 3,23 TL, 60 dakikası 5,55 TL, 150 dakikası 11,09 TL; haftalık 300 dakikası 18,95 TL ve aylık 1800 dakikası 76,11 TL olmak üzere beş ayrı seçenekte satışa sunulan bu paketlerle tüm kullanıcılar Internete erişebiliyor.

TTNET müşterileri ise TTNET WiFi servis noktalarında TTNET hizmet numaralarını, kullanıcı adlarını ve şifrelerini girerek, Internete hızlı ve kolayca bağlanıyorlar. Aboneler, kullandıkları Internet paketine göre TTNET WiFi hizmetinden her ay belirli sürelerle ücretsiz olarak yararlandıkları gibi aylık sadece 3 TL karşılığında 600 dakikalık ekstra abonelik paketine sahip olabiliyor.

Tüketiciler WiFi hizmetini, 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetlerini arayarak ya da Türk Telekom ofisleri/bayileri, PTT'ler ve çözüm ortağı bayilerden ve www.ttnetwifi.com.tr'den satın alabiliyor. Aynı zamanda TTNET müşterileri, -bilmiyorlarsa- hizmet numarası, kullanıcı adı ve şifrelerini 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri'ni arayarak hızlı bir şekilde öğrenebiliyorlar.

TTNet abonelerine sunulan hediye dakikalar

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 40 Yorum

Gercekten de Ucan inernetmis..Fiyatlandirma harika..Dunya TTNET den ders almali..

zaten ttnet tende beklenen anca bu olurdu ilk önce standart internet bağlantılarına bi el atta wifi bi kenarda dursun anlaşılan o ki uzun zamanlar 1mb gibi komik bağlantı hızlarını uçuk fiyatlarla kullanmaya devam edicez

Saati 5,55 TL yuh artık. Böyle bir hizmetin olması İyi bişey ama yine adsl hizmetinde olduğu gibi bu da pahalı

Şimdi şu soruyu TTNET yetkililerine sormak istiyorum: Sizbu kablosuz ağı dağıtırken radyasyon salınım oranınıda verirmisiniz?

en nefret edilen kurum olma yolunda istikrarlı adımlarından dolayı tebrik ediyoruz seni

birçok yerde ücretsiz bağlanabiliyorduk geçenyıl TTNET bu olaya el attı ve herkesin şifre koyması için zorladı sonra kendi vericilerini koyup ücrete tabi tuttu.
20 yıllık kablo ağı ile 100 katına çıkarsak interneti ne fayda olacak? kim satın aldığı hızı tam anlamıyla düşüş yaşamadan edindi? 4096 kullanıyorum ve bağlantım 3500-3800 arasında. aradaki fark 512lik bir bağlantı ve bu kayıp .

biz de internet hizi artacak diye bekliyoruz. bu mudur yani.

uçan fiyasko !?

iyi güzel de, acaba bu hizmete biçilen 10 saat/3 tl nasıl fiyat? ttnet delikanlıysa sadece fiyat deklare etmez, aynı hizmetin avrupa ülkelerindeki fiyatlarını da açıklar... ama yemez tabii...

selamlar... ben bu sayfaya yorum yazınca yaklaşık 1 saat sonra görebiliyorum... acaba CHIP te bir sorun mu var?

Chip Online Yorumu;
Haber ve makalelere yapılan yorumlar, onaylandıktan sonra yayınlanmaktadır. Yoğun yorum trafiği nedeni ile bazen gecikmeler yaşanabilmektedir.
İlginiz için teşekkürler.

bu hizmet için tıs diyorum okadar wifi veriçiyi nereye nasıl koyacak normal ttnet kullanıcılarına gidipde burdan wifiyi bi acık yayınlasakmı diyecek cok merak ediyorum

reklam kokuyo biraz müşterilere her ay dakika diyo biz niye göremiyoruz bu dakikaları

300 dak. mı? internetten bahsediyoruz ttnetten hani git tuşuna basınca içimizden 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10 diye saydığımız internetten?
gerçekten para veren varmı acaba düşündüm şimdi bak.

önce kablolu adam olsun

Ya ben de kaç gündür televizyonlarda dönen reklamlardan birşey olacak zannediyordum. Bu muymuş yani. Dağ artık fare bile doğurmuyor. Yakında 3G çıkacak onlar her yer de belki sınırsız interneti 50 - 60 Ytl gibi sabit ücrete vermeyi planlarken TTNet hangi yüzle böyle bir kampanya yapar.

olur mu sırf o yüzden beleş internet yapan firmalara misal x hamburger markası carausel deki kablosuz bağlantısını kaldırmış, ayrıca firmaların kablosuz bağlantıların şifrelemelerini şart koşan şartnameler yapmışlar, nedeni belli oldu(tib adlı illetin yeni alengiri- internet kafelere statik ip olayı bi yere kadar hoş görülebilir ama bu nedir?)

birincisi uçan internet değil o ilk harfini çıkarıp yerine 2 harf daha koyunca gerçek adı ortaya çıkıyor...2. si wifiye kullanıcı adı ve parola ile giriyorsa ttnet müşterileri şifresi çalındıklarında nasıl bir sorunla karşı karşıya kalacaklarını söylemek bile istemem...

telekom çağın grisinde kaldı.
bunlar hikaye.
dünyanın en pahalı internet hizmeti ile kazıklanan haklımız inşallah uyanır.

aman nede uçuyoruz nerdeyse marsa gitçezz bu hızla.ama biz marsa gidene kadar asırlar geşçek ki biz marsa vardığımızda başka ülkeler bizden milyonlarca asır daha önde olcaklar.bulgaristandaki internet fiyatına bakın standart paket kaç para ve hızı..
http://btk.bg/bg/residential/prices_and_services/adsl_internet/start/

Türk Telekom yıllardır milletimizin üzerinden haketmediği parayı aldı. Çağın epey gerisinde kaldı. WIFI daha yeni bir teknolojiymiş gibi açıklıyorlar. Oysaki Türkiyeye daha yeni geldi. Kota sorgulamadaki o iğrenç ötesi arayüzü bile değiştirmediler. 70 milyonun yaşadığı bir coğrafyada baş iletişim firmasının bu derece geri kalmış olması ne üzücü.

Zamanında 56 k ile bağlanırken şimdi dışarda bile internete girebiliyoruz. Eğer telekom satılmasaydı hala fahis fiyatlarla dialup kullanıyor olurduk.

cebimizden paraların uctugu dogru sadece

kablolusu düzgün çalıştıda kablosuzu eksikti

Pekçok kafe zaten Wireless'ı ücretsiz sunuyor... Hızlı bir şifresiz ağı açık bırakıp ordan isediğimiz şeyi yapabiliyoruz..

sınırsın 49 tl iken dışardan baglanmanın üçreti 10 saati 3 tl.ne saçmalık be.zaten şuanda saydığı yerlerin bir çogunda kablosuz baglantı var.halka hizmet yapmak istiyorsan üçretlendirme saçmalıgını kaldır.merak etme ttnet, millet isini gücünü bırakıpta cafelerde termimallerde nete bağlanmaya gitmez :))

Paraları uçurmak için daha ne numaralar yapacaklar bakalım.Önce kaliteyi arttırın siz ...

Bu kadar yorum yapıyoruz yerine gitmiyor. Burada yapılan yorumlar bizim sıkıntılarımızı açıklamaya yetiyorda artıyor. Demek ki yorumları Arapça yazmamız gerek. TTNET Ayva...

Aslında ttnet bunu yaygınlaştırmak istiyosa işyerlerine TTnet Wifi ismiyle kurduran kişiye de indirimli internet sağlaması lazım bak o zaman patlama olur.

Uçtu uçtu wifi uçtu :)

bırak arkadaş uçmayı muçmayı da şu fiyatlara bi güzellik vede hızlara bi gaz ver.elin milleti gigabite gidiyo.bak geçecem quicknet'e haberin ola...

bu ülkede hersey ucabilir ama sunu kesinlikle söyleyebilirim
TTNET ucmaz
eger ucacak birsey varsa oda milletin parasi olur...

arkadaslar su anda polonyadan yaziyorum.yurdumda yaklasik 500 kisi ayni anda interneti kullaniyor ve 200MB lik dosyayi upload etmem sadece 15 saniye suruyor. bi zahmet download hizi hesaplayin :)

ttnet e saygilar,selamlar ve daha fazlasi....... :D

Hypnotic

81 il diyor ama yalan.Burda yok :D

ttneti ciddiye almıyorum. bunlar afrika ülkelerine daha faydalı olabilirler çünkü afrikada bilgisayar sayısı daha az :D

Dünya'nın hem en pahalı hem de en kalitesiz interneti.

Yetkililer biraz az götürsede halktan resmen soyarak fazla fazla kalitesiz interneti fahiş fiyatlara sattıkları paralarla en azından kalitesini ve hızını arttırsınlar....

Ama yok onlar sadece soymayı bilirler....

Ben isterdim ki cmyl yada diğer reklam bütçelerini kıssalarda (reklamı gider olarak gösterip vergiden düşmeseler) hem vergi ödeseler hemde o paralarla altyapı güncelleseler zaten reklama ihtiyacı yok ona bı getirisi yok ki kimse istemiyor ama herkez mecbur :))

uçuyoruuuuuuuuz oley hıza bak be cık cık cık milleti böyle uzuc numaralarla kandırmaya çalışıyolar

kaç paramış

Toplu mekanlarda ücretsizdi zaten :))) alışveriş merkezleri wifi erişimini şifresiz veriyorlardı. TTNET buna gözünü dikti ve kar amaçlı olarak düşündü. Toplu mekanlardaki bütün şifresiz yayın yapanları şifre koymaya zorladı sonrada uçan interneti satmaya başladı.
Ceptelefonuyla erişimde çok zor yok sayfayı açık bırak yok bilmem ne yap.

Benim ayaklarım yere bassın yeter Türkiyede uçmak çok tehlikeli

infom@n

TTnet WiFi hizmeti bi kere başlı başına fiyasko.
hem çok pahalı hem de süre sınırı var, hatta 250MB kota sınırı var.

"Uçan internet" kapsamında hediye verilen USB stick, hem 802.11b/g standartını hem de 3G standartını destekliyor. yani ovada dağda bayırda NETe girebilmeniz için bir Sim karta ihtiyacınız var. kampanya dahilinde size bir AVEA data sim kartı veriliyor ve AVEA internet hizmetinin size kaça patladığını TTnet 'in uçan internet sitesinden veya AVEA sitelerinden bi öörenin isterseniz!
ben yazmayayım, felaket tellallığı yapmak istemiyorum. :)

Çok basit bi önerim var, TTnet WiFi alanlarına gittiğiniz zaman internete girecekseniz zaten yanınızda taşıdğınız bilgisayar çok yüksek ihtimalle W-LAN destekliyordur, yani harici bir donanıma ihtiyacınız yok.
İlle "ben 3G / EDGE internet'e de girecem arkadaş" diyorsanız, kaliteli bir cep telefonu / PDA alın, onu 3G modemi olarak kullanın. emin olun ki böylesi çok daha iyi olur.

Sen de yorum yaz