Türkiye, YouTube'a en çok giriş yapan 25.ülke

Yasaklı YouTube'a Türkiye'den her gün 1,5 milyona yakın kullanıcının girdiği ortaya çıktı.

Türkiye, YouTube'a en çok giriş yapan 25.ülke
Türkiye'den erişim yasak, ama Türkiye YouTube'da cirit atıyor...

YouTube'un yasakla ilgili 4 Haziran tarihli resmi açıklaması

5 Mayıs'tan sonra yaşanan ilginç olaylar

İnternette 20 milyonun üzerindeki web sayfasını tanıtan ve bunların ziyaret edilme trafiği hakkında bilgi veren Alexa.com'da, Türkiye, YouTube'a en çok giriş yapan ülkeler arasında, binde 8'lik oranla 25'inci sırada yer aldı.

Buna göre, her gün 200 milyona yakın internet kullanıcısının uğradığı YouTube'u, erişimi 5 Mayıs'tan beri yasak olmasına rağmen Türkiye'den de yaklaşık 1,5 milyon kişinin ziyaret ettiği ortaya çıktı.

Google'ın arama motoruna 'YouTube'a nasıl girilir?' ve 'YouTube'a girmenin yolları' anahtar kelimelerini giren DHA muhabiri, 243 bin sonuçla karşılaştı. Bunlara bakıldığında, Türk kullanıcıların, YouTube'a girmek için daha çok sanal gezintileri hızlandırmayı amaçlayan, ulaşılamayan web sayfalarını ekrana getiren 'proxy sunucusu' hizmeti veren sitelere başvurduğu görüldü.

Proxy hizmeti veren sitelerin arama bölümüne 'www.youtube.com' yazanların erişim yasağını kolayca deldiği, bunun için de en çok 'www.beatfiltering.com' sitesinin tercih edildiği anlaşıldı. Yasaklı sitelere girişle ilgili ayrıntılı bir rehbere buradan ulaşabilirsiniz.

YouTube'a; Atatürk'e, Türklere ve Türkiye'ye hakaret içeren görüntüler yayınladığı gerekçesiyle Mart 2007'den bu yana 5 kez erişim yasağı getirilmişti. Son olarak, Ankara 1'inci Sulh Ceza Mahkemesi'nin 5 Mayıs tarihli kararı doğrultusunda siteye erişim yasağı getirilmişti. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı da alınan karar doğrultusunda, siteye erişimi durdurmuştu.

DHA

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

ee sigara içemezsin denirse çocuğa sigaraya başlarmış.Aslında bütün özgürlükler bi yasaklansa belki daha değişik sonuçlar da alınır ülkemizde

Yasaklar Ne İçindir Tabiki Çiğnenmek İçin. Ne Kadar Engelleselerde Youtube Kullanıcıları ßi Şekil [Proxy vs. Programlarla] Youtube'a Erişiyorlar...

dns yi değiştirdim. sadece youtube değil diğer yasaklanmış sitelerede giriyorum.devlet istediği kadar yasaklasın:D

türkleri hiç bir engel durduramaz :))))

yasakmıs yasaga uyanmı var yasaklara uysak ab ye alırlar

Millet öğrendi işi youtube sayesinde.Gercekten kapatılması gerek satanist ,porno vb sitelerinde kapısı açıldı :)

yasak varsa çözümde vardır:)))))

Şu an youtube engeli kaldırılmış.

İnternet hiç kimsenin kontrolünde değildir.

Şu an youtube engeli kaldırılmış.

hayır arkadasım hala duruyo
BU SİTEYE ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi, 05/05/2008 tarih ve 2008/402 nolu kararı gereği bu siteye erişim TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI'nca engellenmiştir.

Access to this web site is banned by "TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI" according to the order of: Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi, 05/05/2008 of 2008/402.

Engel koysalar nolurki biz hep ordayız xD

yasaklara bende karşıyım. ama şunu da merak ediyorum. şimdi herhangi bir devletin efsane liderini hoş olmayan bir şekilde betimleyecek video konacak o ülke yönetimi tepkisiz kalacak. bu mümkün mü? diyorlar ki yönetim engellemeyi tercih etti . doğrudur fakat yönetimin yurtdışı kaynaklı bir siteye yaptırımı ancak bu kadar olur.youtube a çeşitli kaynaklardan girişim yapılmış fakat karşılık yetersiz kalmıştır. acaba neden? engelleri aşmak için binbir takla atan kişiler, dergiler ,yayınlar bunda etkili olmasın?

ysakları çiğnemek için varız biz türkler :D

İnternette sansürlenmiş sitelere girmek için birçok yol var TürkTelekom bu siteleri görmüyor mu ki hala sansürlemiyor sansürlenen her site açılır ben de açıyorum. Benim kullandığım site www.jtunnel.com veya www.ktunnel.com

proxy siteleriyle uğraşmanın anlamı yok.Yükleyin youtube jacker ı hiç engellenmemiş gibi browserınza youtube.com yazın giirin.Diğer Siteler içinde OpenDNS imdada yetişiyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir