Türkiye'nin Kuruyan Gölleri Bardak Olursa

Finish, su sorununa dikkat çekmek amacıyla alışılmışın dışında bir işe imza attı: Susuz Bardaklar.

Türkiye'nin Kuruyan Gölleri Bardak Olursa

Türkiye, üç tarafı denizlerle çevrili bir ülke olmasına rağmen su stresli ülkeler sınıfında. İsraf ve bilinçsiz tüketim bu şekilde devam ederse, yakın gelecekte ülkedeki su kaynaklarının çok büyük bir bölümü tükenecek. Sadece elde yıkama yapmanın bile tek seferde 57 litre su israfına neden olmasından yola çıkan bulaşık deterjanı üreticisi Finish, su sorununa dikkat çekmek amacıyla alışılmışın dışında bir işe imza attı: Susuz Bardaklar.

Proje kapsamında; yok olma tehlikesi yaşayan Seyfe, Suğla, Ilgın, Karataş ve Burdur Gölleri'nde ne kadar su kaldığını, yıllardır iletişiminde kullandığı bardaklar üzerinden göstermek isteyen marka, bu gölleri temsilen 5 farklı bardak tasarladı. Bardakların şekillerinde göllerin topografisinden esinlenildi ve bardakların alabildiği su miktarı, göllerde kalan su hacmiyle orantılandı. İstanbul'da bir cam fabrikasında kalıpları hazırlanan bardaklar, ilk kez Dünya Su Günü'ne denk gelen 22 Mart'ta, ülkenin en önemli ekonomi zirvesi olan Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde görücüye çıktı ve katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

Finish Susuz BardaklarFinish Susuz Bardaklar
Reklamveren: Finish Pazarlama Direktörü: Tarık Bayar Kıdemli Marka Müdürü: Cem Oğuzcan, Harun Çeliksoy Marka Müdür Yardımcısı: Buse Leblebici Reklam Ajansı: Havas Istanbul CCO: Ergin Binyıldız Yaratıcı Yönetmen: Yavuzhan Gel Sanat Yönetmeni: Serhan Koçak, Sezgin Bulut Reklam Yazarı: Anıl Süleyman Çınar Müşteri İlişkileri Direktörü: Berk Yılmaz Müşteri İlişkileri: Hare Lilya Ganiç, İrem Pusal Ajans Prodüktörü: Sıla Salgın, Gözde Bilir Fotoğraf & Retouch: P Blok Fotoğrafçı: Barış Önder Güler Ürün Prodüktörü: Uğur Vanlı – Medyabank Cam Ustası: Musa Teke - Safir Cam Cam Kalıbı: Mehmet Öztürk - Özay Cam Cam Baskısı: Halit Samsa - Nurcan Baskı

Reklamveren: Finish

Pazarlama Direktörü: Tarık Bayar

Kıdemli Marka Müdürü: Cem Oğuzcan, Harun Çeliksoy

Marka Müdür Yardımcısı: Buse Leblebici

Reklam Ajansı: Havas Istanbul

CCO: Ergin Binyıldız

Yaratıcı Yönetmen: Yavuzhan Gel

Sanat Yönetmeni: Serhan Koçak, Sezgin Bulut

Reklam Yazarı: Anıl Süleyman Çınar

Müşteri İlişkileri Direktörü: Berk Yılmaz

Müşteri İlişkileri: Hare Lilya Ganiç, İrem Pusal

Ajans Prodüktörü: Sıla Salgın, Gözde Bilir

Fotoğraf & Retouch: P Blok

Fotoğrafçı: Barış Önder Güler

Ürün Prodüktörü: Uğur Vanlı – Medyabank

Cam Ustası: Musa Teke - Safir Cam

Cam Kalıbı: Mehmet Öztürk - Özay Cam

Cam Baskısı: Halit Samsa - Nurcan Baskı

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost