Türksat 4B uydusu bu gece yola çıkıyor!

Yeni iletişim uydumuz Türksat 4B, bu gece fırlatılıyor. Peki bu uydu ne işe yarayacak, ne değişecek?

Türksat 4B uydusu bu gece yola çıkıyor!

Yeni uydumuz Türksat 4B, bu gece saat 23.40'ta, Baykonur Fırlatma Üssü'nden fırlatılıyor. Yaklaşık 1 ay sürecek olan testlerin ardından, Aralık ayında faaliyete geçmesi planlanan Türksat 4B, internet erişimi için kullanılacak. Uydunun internet kapasitesini artırması ve uydudan internet hizmetini yaygın hale getirmesi bekleniyor.

Türksat 4B uydusu, Türkiye ile birlikte Avrupa, Asya, Afrika, Orta doğu ve Türk Cumhuriyetlerini kapsayan geniş bir hizmet alanı sunuyor.

Uydudan sağlanan internetin hızında artış sağlanacağını bildiren Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, fırlatmanın ardından uydunun 50 derece doğu yörüngesinde teslim alınacağını ve Türkiye'nin 50 derecede işletilecek ilk uydusu olacağını söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

ihtiyacımız doğrultusunda gerekli duyuyroum şahsım adına Doğu ve Güney Doğuyu izlemek için sansürsüz olması şart elin uydusu kandile sansür uyguluyor neyi nerde olduğunu göremiyoruz Göktürk ve Türksat uyduları bize sansürsüz ve yüksek çözünürlüklü anlık görüntü sağlayarak çözümde hızlı davranma olanağı sağlayacak daha yzarımda ne gerek var şimdi egoma ters düşüyorum

Uydunet olsun da. Şu ttnet ten kurtulalım. Akıllı kota gibi saçma şey de kalkmalı

Yeni uydumuz Türksat 4B Bu gece saat 23:40'ta, Baykonur fırlatma üss'nden fırlatılıyordu Yaklaşık 1 ay sürecek olacak testlerin ardından,Aralık ayından faaliyete geçmesi planlanan Türksat 4B, internet erişimi için kullanılacak.uydunun internet kapasitesini artırması ve uydundan internet hizmet yaygın hale getirmesi bekleniyor. İnternet hızlanarak mı.

Kimbilir hangi ülkenin fırlatma rampasını kullanacağız. Bizim neden uzayla ilgili uydu yollamak dışında çalışmamız yok acaba? Uzay madenciliği ile ilgili birileri var mı?

@16 Ekim 2015 19:16 O işler için siyasetle değil bilimle uğraşan bir millet lazım, elin oğlu imkansızlığın olduğu zamanlarda aya gitti, marsa gitti, uzaya çıktı ve bunları 50 yıl önce yaptı. mekiği de, uçağı da, arabayı da, lambayı da, bilgisayarı da, interneti de, hatta k.çımızdaki donu bile belki başka milletler icat etti. biz de paramıza göre satın alıyoruz, bugün turksat 4b gider, yarın biraz daha vergi ile belki bi tane de uzay rampası yaparız ama bu ülkede bu halimizle olduğumuz yerde say

@16 Ekim 2015 19:16 İlk soruna cevaben: TÜRKSAT 3A'ya kadarki uydular Fransız Guyanası'ndan, 4A ve 4B yazıldığı üzere Kazakistan-Baykonur Uzay Üssü'nden fırlatıldı.

@16 Ekim 2015 19:16 çok basit dimi uzay bu ülke son 10 senedir yükselişte bir işe yarar yapılmakta 83 sene uyutulduktan sonra

Daha yeni taahhut yaptim ttnete. Cok zoruma gitti.

Nasıl ki uydu alicilarla bedava tv izliyorsak ayni sistemle interneti de bedava sunamaz mi turksat. Tamam tv kanallarindan para aliyor internet icin de sunuculrdan alsin.

@16 Ekim 2015 19:53 Çok maliyetli iş. Tv izlerken o görüntüyü atıyor sen alıyorsun. Ama internette bağlanıyorsun istediğin siteyi gönderiyorsun sonra o sana atıyor. Birde tek sen değilsin. Bedava olmaz ama diğer uydudan internetler gibi pahalı olmazsa çok kazanır.

@16 Ekim 2015 22:04 İki şey hiç değişmez bu ülkemizdeki o sömürgeci şirketlerde: 1-AKK (Adil Kullanım Kotası) 2-İnternet fiyatlarının aşağı çekilmesi.

geçin bu internet olayını masal anlatmayın millete sizden bişey bekleyende yok biz böyle iyiyiz internet fiyatlarına bişey olmaz neden olmaz vergi alaçak bizim baştakiler uydu felan bunlar boş şuan kadar neler olaçaktı neler ne oldu 4a dediler intetnet gelecek ucuzlayacak fiyatlar artı

Benide uzaya fırlatın dostlarım. Elveda...

umarım haber doğrudur, inşallah yerli otomobil gibi oy toplama fiyaskosu çıkmaz. Çıkarsada şaşırmam zaten. Uydudan internetin çok daha fazla güvenlik açıkları oluyor bunlarada çözüm getirilirse ttnet ten kurtuluruz.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir