Avrupa Şampiyonası Öncesi TV'nizi Yenileyin

CHIP Online, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası öncesinde 7 farklı plazma ve LCD televizyonu inceledi.

Futbol Tutkunlarına: 40 ve 42 İnç

Futbolu bir yaşam biçimi olarak benimseyenlere, biraz daha büyük ekranlı modelleri tavsiye ederiz. Boyutlarına göre oldukça uygun fiyat etiketleri taşıyan 40 ve 42 inçlik modellerde, her zamanki gibi, özellik listesi uzadıkça cebinizden çıkan para da artıyor.

CHIP Online Tavsiyesi: Samsung LE40F86

Futbol Tutkunlarına: 40 ve 42 İnçTelevizyon yayınındaki net görüntüsü ile dikkat çeken 40 inçlik bu modelin testteki kontrast oranı 2299:1 olarak ölçüldü. Hareketli sahnelerde çok küçük bozulmalar meydana geldiyse de, bunu görmek için özel bir çaba sarf etmedikçe fark etmek mümkün değil. Karanlık sahnelerde de görüntü kalitesi oldukça iyiydi. DVD, HD DVD veya TV yayını, ne olursa olsun, ekrana yansıyan görüntü oldukça detaylıydı. Çok karanlık sahnelerde kimi zaman kırmızı lekelerle karşılaşılsa da, Avrupa Şampiyonası'nda statlar yeterince aydınlık olacağı için böyle bir problem yaşamayacağınızı garanti edebiliriz. Samsung Full HD çözünürlüğünde saniyede 24 kare ile, filmleri doğal hızında oynatma yeteneğine de sahip.

Fiyat: Yaklaşık 4000 YTL


Fiyat / Performans: Sony KDL-40V3000

Futbol Tutkunlarına: 40 ve 42 İnçSony'nin uygun fiyatlı katılımcısının, düşük fiyatına bağlanabilecek hiçbir sorunu yok. Görüntü kalitesi fazlasıyla etkileyici, hızlı görüntülerde bozulma yok denecek kadar az, çizgiler oldukça net. Bağlantı noktaları, görsel örneklerle desteklenmiş ve kolayca erişilebilecek şekilde konumlandırılmış. Her bağlantı noktası için ayarları tek tek düzenlemek yerine, televizyonun kolay kullanımlı menüsünde bunlar arasında seçim yapabilmek mümkün. Görüntü kaynakları listesinde, scart haricindeki bağlantıları birbirinden ayırt etmenin zorluğu haricinde, menüyü anlamak ve açıklamaları okumak oldukça kolay.

Fiyat: Yaklaşık 2900 YTL


Fiyat / Performans Alternatifi: Panasonic TH-42PX8E

Futbol Tutkunlarına: 40 ve 42 İnçPanasonic'in uygun fiyatlı 42 inçlik (106 cm) plazma televizyonu, televizyon yayınlarını göstermekte oldukça başarılı. Ekranda fazla hareket eden nesne olmadığı sürece görüntü oldukça net. Hareketli küçük ayrıntıların sayısı artınca - örneğin tribünlerdeki bir Meksika dalgasında - meydana gelen titreşim, seyircilerin yüzlerini görmeyi imkansız hale getiriyor.

Panasonic TH-42PX8E, çözünürlük testinde 425 satırdan oluşan test görüntüsünü berrak şekilde görüntüleyebildi. TH-42PX8E, 576 satırdan oluşan PAL formatlı örnek görüntüde ise tüm detayları görüntülemekte zorlandı. Günlük kullanımda bu durum sıkıntı yaratmayacaktır. İnç başına 60 liranın altındaki fiyatı ile (23 Lira / santimetre) Panasonic TH-42PX8E, kabul edilebilir performans sunmayı başardı.

Fiyat: Yaklaşık 2400 YTL

İlker Düzgören

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

70 tüplü ekran hala vazgeçilmezim.:) pc ye lcd güzel oluyor. fakat tv yerine kullanımda ben hala yetersiz buluyorum.

Tam Yeni bir TV almayı düşündüğüm biz zamanda çok güzel bir rehber hazırlamışsınız eğer Sony KDL-40V3000 dediğiniz özellikleri gibiyse ve fiyatı da uygun tam aradığım tv güzel bir konu teşekkürler chip.

106cm toshiba lcd kdvli 1600ytl. aslında bunlar 1000ytl den fazla etmez ama piyasa ekonomisi. HD yayın bile uzak olduğu halde tüketim toplumuna full hd lcdleri 4-5 milyarlara satıyorlar. sonra gelsin icralar, intiharlar...

yanlız sony 40 v 3000 kasası parlak oldugu için aydınlık odalarda yansıma yapacaktır

sony kdl46d3500 en iyisi

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir