TV'den sarkan kablolara elveda deme vakti

TV'nizden sarkan kablolar canınızı mı sıkıyor? Öyleyse kablosuz hayata merhaba demeye hazırlanın...

TV'den sarkan kablolara elveda deme vakti
Belkin'in FlyWire'ı kablo karmaşasını ortadan kaldıracak.

Yeni nesil LCD ya da plazma TV'ler mükemmel görüntü ya da şık bir tasarım sunuyor olabilir. Ama işin tadı, DVD oynatıcı, uydu alıcı, oyun konsolu, ses bağlantıları ve benzeri cihazların her birini ayrı kablolarla ayrı girişlere bağlamanız gerektiğinde biraz kaçıyor.

Belkin'in FlyWire adını verdiği cihaz, işte tam da bu noktada devreye giriyor. FlyWire bir alıcı ve bir vericiden oluşuyor. Öncelikle TV'ye bağlayacağınız tüm cihazları gözden uzak bir noktada toplamanız gerekiyor. Daha sonra tüm bu cihazları, küçük bir DVD oynatıcı boyutundaki vericiye bağlıyorsunuz. Küçük alıcıyı ise, TV'nizin herhangi bir HDMI girişine taktığınızda ve TV'nin arkasına gizlediğinizde FlyWire kullanıma hazır hale geliyor. Alıcı, tüm cihazların bağlı olduğu vericiden gelen sinyalleri kablosuz olarak algılıyor. Üstelik cihazlar arasında geçiş yapmak için küçük kumandayı kullanmanız da mümkün.

Kısacası FlyWire, TV'ye bağlanan cihazların meydana getirdiği kablo kirliliğini tamamen ortadan kaldırmayı başarıyor. Siz de duvarınıza astığınız TV'nizden sarkan kabloları görmek ya da bu kabloları ortadan kaldırmak için duvarınızı oymak zorunda kalmıyorsunuz.

Küçük bir de sorun...

Buraya kadar her şey kulağa çok hoş gelse de, aslında FlyWire'ın küçük bir sorunu da var. Tüm cihazları TV'nizdeki ayrı girişlere bağladığınızda, her giriş için farklı resim ayarları yapabilirsiniz. Ama FlyWire tüm cihazları tek bir HDMI girişinden kabul ettiği için, sadece bu HDMI girişinin resim ayarına mahkum oluyorsunuz. Yani DVD izlerken kullandığınız ayarları, uydu alıcıya geçtiğinizde değiştirmeniz gerekiyor.

Bu küçük sorunu görmezden gelirsek, FlyWire'ın göz zevkine düşkün olanlar için kusursuz bir cihaz olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Daha önce Sharp'ın bazı modellerinde gördüğümüz bu teknolojinin artık tüm televizyon modelleri için geçerli olması sevindirici.

Gelelim fiyat ve bulunabilirlik konularına... Belkin'in FlyWire'ına en erken Ekim ayında ulaşabileceksiniz. Ve kötü haber: Cihaza sahip olmak için 1.000 Doları gözden çıkarmanız gerekecek...

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

kesinlikle,kablolar yüzünden çıldırmak üzereyim.

kablolara elveda kansere merhaba !! kimse bu tarafını düşünmüyor.

-Elektirik kablosunuda saklıyomu?
-AAAA!!! oha ali oha yürü hadi başka işin yokmu senin

çok pahalı. buna para vermek yerine media center bir bilgisatar alırım dvd uydu ve belli başlı oyunları oynarım

kabloyu içine koyabildiğiniz duvara monte edilip kapağı kapanan pvc malzeme var duvara döşe kapağını kapat duvar rengine boya nedir sanki çok mu zor hemen en yakın nalbura müracaat ediniz... +kablosuz olan herşey zararlı kanımca kablosuz modem filan bunlar zararlı cihazlar zaten yeteri kadar radyasyon alıyoruz.. çek cross kablonu bağla ethernetten ...

elektriğide kablosuz yapsalar priz bulma derdinden kurtuluruz.

BU CİHAZA BU KADAR PARA VERMEKTENSE PİYASADA KABLOSUZ OLARAK GÖRÜNTÜ VE SES NAKLİ YAPABİLEN DAHA UCUZ CİHAZLARDAN ALIRIZ.NEXT VE NEXTSTAR MARKASININ DAHA UCUZ "50 YTL CİVAR" ÇÖZÜMLERİ MEVCUT.GERÇİ TEK CİHAZI ÇALIŞTIRABİLİYOR AMA OLSUN YİNEDE 1000 DOLARDAN DAHA AVANTAJLI!

yahu arkadaşlar herhangi bir tv kablosuz bir şekilde uydu girişi yapacam bu zımbırtı çok pahalı daha makul daha ucuz bir şey bulamazmıyız bu konuda yardımcı ola bilirmisiniz kolay gelsin

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir