TV'niz için internete bağlanan modem geliyor!

İnternet için bilgisayara gerek yok: Bu modemi TV'nize bağlayın, dilediğiniz tüm siteleri gezin...

  • Serhat Özkıray
TV'niz için internete bağlanan modem geliyor!
Netgear'ın yeni ürünü boyutları ile bir adım öne çıkıyor.

Aslına bakılırsa bu yeni bir teknoloji sayılmaz. Fakat Netgear'ın bu yeni ürünü, piyasadaki rakiplerine göre iki avantaja sahip. Bu modelin farkı ilk olarak boyutunda kendini gösteriyor. Bu modem nerdeyse cebinize sığabilecek bir boyutta.

İkinci avantajı ise bu modemi bir bilgisayara bağlamadan direk olarak televizyonunuza bağlayabiliyor olmanız. Ürünü bir bilgisayar bağlantısı kurmadan doğrudan televizyonunuza bağlayabilir ve internette Youtube ve benzeri video sitelerinde içerik arayabilir; televizyonunuzda video izleyebilirsiniz. Ayrıca TV üzerinden yayın yapan kanalları da rahatlıkla izleyebiliyorsunuz.

Ürün bir klavyeye sahip değil. Haliyle aklınıza "İnternette nasıl içerik arayacağız?" sorusu gelmiş olabilir. Modem sanal bir QWERTY klavyeye sahip. Kumandadaki ok tuşlarını kullanarak istediğiniz sözcükleri yazabilirsiniz. Bu baştan biraz zor gözükse de televizyonunuzda video izlemenizin keyfi bu açığı kapayacaktır.

Gezebileceğiniz siteler sadece video siteleri ile sınırlı değil. Dilersiniz sinema ya da torrent gibi siteleri gezebilir ve içeriklerini inceleyebilirsiniz.

Donanımına baktığımızda ise, internete bağlanabilmeniz için bir Ethernet portu görüyoruz. Ürünü televizyona bağlayabilmeniz için HDMI ve A/V out girişleri de bulunuyor. Dahili bir hafızaya sahip olmayan modem USB bellekleri bağlayabileceğiniz bir USB girişine sahip. USB belleklerden ise müzik, video ve resim içeriğini izleyebiliyorsunuz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

bununla youtube a girince mahkeme kararıyla engellenmiştir yazısını full hd olarak izleyebiliyor muyuz.hayır anca dvd kalitesinde gösterecekse gerek yok diyecektim...

ben açıkçası böyle bir cihaz almak isterim tabi fiyatı uygun olursa

zuhhaha :D
full hd. ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR
wakefield doğru söylemiş...

acaba fiatı ne kadardır bende bu cihaza sahip olmak isterdim

çok güzel tüm tv lere uyumlu olursa iş yapar evde ikinçi bilgisayar gibi olur kaplosuz larıda yoldadır inşallah

bu netgear ın hangi modeli piyasada varmı çıktımı yoksa daha çıkacak mı bilgisi olan arkadaş var mı

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play