Twins or Not?: Hit olmaya aday yeni site!

Yaşınızı tahmin eden web sitesiyle interneti sallayan Microsoft, bu kez "benzerliğinizi" ölçüyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft'tan hit olmaya aday yeni site!

Microsoft'un Build 2015'te yaptığı tanıtımların arasında ortaya çıkardığı yüz algılama algoritmaları Project Oxford ve fotoğrafınızdan kaç yaşınızda olduğunuzu tahmin eden How-old.net, bir anda milyonlarca ziyaretçinin ilgi odağı olmuştu.

Şimdiyse Microsoft, aynı teknolojiyi iki kişinin ne kadar benzediğini bulmak üzere kullanıyor. Karşılaştırma için iki ayrı fotoğrafı siteye yüklemeniz gerekiyor. Bunun ardından sistem, benzerliği algılamak üzere yüzleri karşılaştırıyor. Yaş algılama deneyine göre daha isabetli çalıştığı gözlenen siteye bu adresten ulaşılabiliyor.

Microsoft'un bu siteyle, sadece algoritmalarının ne kadar iyi çalıştığını değil, onları projelerle bütünleştirmenin kolaylığını göstermek istiyor. Sitenin geliştiricisi Mat Velloso'nun tüm projeyi oluşturmasının sadece 4 saat sürdüğü söyleniyor.

Microsoft'un yüzleri karşılaştıran yeni web sitesi için tıklayın: Twins or Not? (İkiz misiniz, değil mi?)

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Kendi fotoğraflarımla denediğimde bulamadı. Bende ne kadar iyi çalıştığını anlamak için aynı yukarda ki gibi Nicolas Cage'in portre fotoğrafını indirdim ve upload ettim. Sonuç : Mükemmel (Bulamadı..!!!)

@07 Haziran 2015 12:38 yanlış yapmışsın büyük ihtimal. yukarıdaki iki resmi denedim şimdi %92 dedi.

İşe yaramayan uygulamalar malesef. Yalnız bunların işe yarayanlarını zaten federaller kullanıyor. Onlara sormak lazım :D (Kullanılırken gördüm de biliyorum)

Kendine %16 benziyormuşum =]

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost