Twitch'in Türkiye'deki Reklam Ortağı Belli Oldu

Yayıncılar tarafından çok merak ediliyordu. Twitch'in Türkiye'deki reklam satış ortağı belli oldu.

Twitch'in Türkiye'deki reklam ortağı belli oldu

FOX Networks Group Türkiye (FNG) ile çok oyunculu eğlence servisi Twitch; FNG Türkiye'nin reklamverenlere ve medya ajanslarına Twitch video reklamları satmasına olanak tanıyan bir anlaşma imzaladı. FNG Türkiye'nin Twitch video reklamlarını Türkiye'deki reklam paketlerine entegre etmesini sağlayan münhasır anlaşma, 1 Ocak 2019 itibarıyla yürürlüğe girecek.

Türkiye'nin lider kanallarından FOX'u ve tüm dijital medya varlıklarını, National Geographic Partners tarafından temsil edilen tüm National Geographic ürünlerini, tüm FNG eğlence kanalları ile dijital medya varlıklarını ve Türkiye'deki Disney kanalını temsil eden FNG Türkiye reklam satış ekibi, bu anlaşma sayesinde portföylerine Twitch'i ekleyerek daha da güçleniyor.  

FNG Genel Müdür Yardımcısı ve Satış Grup Başkanı Mehmet İçağasıoğlu; "Bu ortaklık için çok heyecanlıyız. Reklam satıştaki temel gücümüz, müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarına başarılı bir şekilde uyum sağlama yeteneğimize dayanıyor. Twitch, reklam verenlerin hedef kitlelerine ulaşmaları için çok güçlü bir mecra. Buiş birliği, vizyoner reklam ekibimizinve operasyonumuzun bir kanıtı. Twitch ekibi ile birlikte çalışmak ve bu benzersiz ürünü yaratıcı reklam çözümleri ile müşterilerimize sunmak için sabırsızlanıyoruz," dedi. 

Twitch Avrupa'nın Ticari Direktörü Burkhard Leimbrock ise; "Hızla büyüyen pazarlarımızdan olan Türkiye için deneyimli bir reklam satış ortağı bulduk. FNG Türkiye ekibi, video reklamları satma konusunda müşteri ve ajanslar ile iyi ilişkileri olan tecrübeli bir ekip. Onlarla çalışmayı dört gözle bekliyoruz," şeklinde düşüncelerini dile getirdi.

Canlı, etkileşimli ve çok oyunculu eğlence deneyimi sunan Twitch,video oyunlarının ve Espor karşılaşmalarının canlı oynanabildiği, izlenebildiği ve hayranlar tarafından desteklendiği bir portal olmanın yanı sıra geleneksel spor,anime, bilim-kurgu, güreş, müzik, yemek pişirme, yaratıcı sanatlar ve daha pek çok ilgi alanını bir arada bulunduruyor. Her dakika ortalama bir milyondan fazla kişi Twitch'e giriş yapıyor ve her gün Twitch'te yarım milyona yakın yayıncı canlı yayın yapıyor. Bu canlı yayınlar ise günlük ortalama 15 milyon ziyaretçi tarafından izleniyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play