Twitter'a bir Facebook özelliği daha!

Twitter, Facebook'tan "esinlendiği" bir özelliği daha hayata geçirmeye hazırlanıyor!

  • Cem Şancı
Twitter'a bir Facebook özelliği daha!

Twitter kullanıcıları, hesaplarına gelen uyarıları artık web üzerinden kolayca alabilecekleri bir uygulamaya sahip olacaklar; tüm uyarılar, kullanıcıya küçük bir pop-up satesinde anında iletilecek. RT ve Favori uyarılarını gerçek zamanlı olarak almayı sağlayan yeni özellik, Facebook'ta olduğu gibi, ekranın alt köşesinde belirecek. Twitter'ın Facebook ile rekabetinde, Facebook'a benzeyen pek çok özelliği devreye sokması bu aralar çok dikkat çekiyor. Yeni özellik de Facebook'un uyarılarına benziyor. Ancak Twitter, bu uyarı penceresinin içinden yeni Tweet atmaya da izin veriyor.

Kullanıcılar isterlerse ayarlar arasındaki seçenekler sayesinde yeni uyarı pencerelerini kapatabilecekler veya kimden hangi uyarıları almak istediklerini belirleyebilecekler. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

twitterın facebooktan özendiği bir tek bu galiba nasıl bir özelliği "daha" olabiliyor? hep facebook twitterdan alıyordu hashtag vb.

@11 Nis 2014 20:55 twitter zaman tünelini aldı facebook'tan.

bende son 2 gündür pop-up özelliği mevcut ancak hala yeni twitter profiline geçiş olmadı

Gelin Twitter'ı eşsiz Yapalım. Öncelikle Profil Bölümünün Üstünü Facebook Gibi Yapabilirler , Resim Ekleme Daha Kolay Yapılmalı Bölelikle Daha Kullanışlı Olur , Sayfa Oluşturmak Facebook Gibi Olmalı , Takipçi Ekleme gibi Arkadaş Eklemede Olmalı , Site Daha Kullanışlı Ve Sade Olailir Bölelikle Eşsiz Bir Site Olur , Özel Mesajlajma Daha İyi Hale Getirilebilir , Twittter İçin Oyunlar Olmalı , Bölelikle Twitter üzerinden Oyun Oynayabilelim , Yanda Veya Başka Biyerde Twitter'Da ktif Olan Kişiler Görüntülenmeli Bölelikle Daha Kullanışlı Olur , Sayfalar için daha kullanışlı birşey olursa Twitter Facebook'tan Daha Kulanışlı Olur. Bunun İçin Twitter'a Zaman Vereceğim ama zamanları kısıtlı bir müddet vericeğim ama zamanları kısıtlı eğer olmassa çok kötü olur.

Bu haber dun yayinlandiginda zaten bu özellik aktif olmuştu :) çok manidar haberi okutun twittere girdim sağ altta bir kutucuk cikti,su sizi takip ediyor diye, eğer ben takip etmiyorsam takip et, ediyorsan bos işaret cikmisti :) bir yerde hoş olmuş yani, anlik goruyosun herseyi

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play