Twitter artık doğum gününüzü kutlayacak!

Twitter, açıklanan yeni kararla birlikte, profil sayfanızda "balon uçurmaya "başlıyor!

Twitter artık doğum gününüzü kutlayacak!

Popüler sosyal ağ Twitter, bundan böyle kullanıcıların profillerinde doğum günlerini gösterebilmesini sağlayan bir seçenek sunuyor. Artık profil düzenleme kısmından doğum tarihi girebileceğiniz gibi bu bilgiyi sadece izin verdiğiniz kişilerin görmesini de sağlayabilirsiniz.

Twitter, resmi blog sayfasından yaptığı açıklamayla, doğum günü seçeneğinin her ne kadar "Twitter deneyiminizi özelleştirmek" için getirildiğini belirtse de asıl amacın kullanıcı profiline uygun reklam yayınlamak olduğu bir gerçek.

Doğum gününe özel sayfa tasarımı da sunacak olan Twitter, kullanıcıların bu mutlu günlerinde profil sayfalarında rengarenk balonlar uçuşmasını sağlayacak. İlk deneme 6 Temmuz'da 21. doğum gününü kutlayan komedyen Kevin Hart'ın profil sayfasında yapıldı.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Yav eskiden javascriptle sayfalarda balon uçururlar, yıldız kaydırılardı... Bunu yenilik diye sunmak nedir arkadaş... Kullanıcılarına köle gözüyle bakan facebook bile orjinal bir hareketle, otomatik video filan hazırlatmıştı... Balon uçurmak nedir ya...

@08 Temmuz 2015 01:11 Para vererek mi kullanıyorsun? Öyle değilse eğer sanane! Kendi siteleri istedikleri gibi düzenleyebilirler sana mı soracaklar? Zorla mı kullanıyorsun?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir