Twitter'ın "en ahmakça" tweet'i!

Wikipedia'nın site karartma protestosuyla dalga geçmek isteyen bu önemli isim bakın nasıl saçmaladı.

Hüseyin Cem Köylü

Yukarıda gördüğünüz tweet, RIAA'nın, yani telif haklarını savunmak için kişilere bile dava açmaktan çekinmeyen en büyük kurumun iletişim eş başkanı Jonathan Lamy'den geldi ve bugün okuduğumuz en düşüncesiz yazı oldu. Lamy, milyonlarca insanın önemsediği SOPA protestolarını hafife alan ve dalga geçen bir yazı yazdı: "Wikipedia'nın karartmasından sonra, bir yerlerde, bir öğrenci, bugün gerçek bir araştırma yaptı ve doğru bilgilere ulaştı. Düşünmesi bile kötü."

Gizmodo'nun ortaya çıkarttığı bu tweet, site editörlerinin de büyük tepkisini çekmiş durumda. Site, yayınladığı haberde şunları söylüyor: "RIAA taraftarlarının, elbette SOPA'ya tepki için yapılan "karartma günü" hoşuna gitmeyecektir, bunu anlarız. Size bir öneri. Eğer insanları (ki dava etmek istiyorsunuz bu insanları) aşağılık olmadığınıza ikna etmek istiyorsanız başka bir yol deneyin. Ya da yeni bir slogan deneyin: RIAA: Lobicilikte İyi, İnsanlıkta Kötü..."

Bahsi geçen tweet şu anda Lamy tarafından silinmiş durumda ama Gizmodo'nun ve SOPA yasasına tepki veren herkesin öfkesinin kolay kolay geçmeyeceği kesin gibi görünüyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

SOPA gibi indiler tepemize valla ya ayıptır bi rahat bırakın

Eğer bir araştırma yapılıyorsa yayınlanmış kaynaklar referans alınır. Wikipedia gibi doğruluğunda emin olamadığımız platformlar değil. Bu noktada twitti atan kişinin parmak bastığı noktanın SOPA dan ziyade Wikipedia'yı kaynak olarak kullanan öğrencilerin şimdi gidip bilgiyi paşa paşa gerçek kaynağından öğrenmek zorunda kalmaları ki bu da isteyerek yada istemeyerek kendilerine yapacakları en büyük iyilik.

Anonymous yakında bu elemana dalar zaten, yazdıklarını silmesi de kar etmez, başına bir şeyler kesin gelir.

"Wikipedia'nın site karartma protestosuyla dalga geçmek isteyen bu önemli isim bakın nasıl saçmaladı."

Afedersiniz ama bu yorum da ahmakça olmuş, adam başka bir şey anlatmak istemiş.

ama adam haklı. hazır bilgiye ulaşmanın getirdiği tembelliği çok güzel anlatmış. saçma falan da değil

Çok güzel ve Doğru yazmış

Önemli olan doğru kaynaklara ulaşmaktır; ne idüğü belirsiz insanların (ki aralarında Türkiye karşıtlarının bulunduğu besbellidir) oluşturduğu sanal bir "kütüphane"den yararlanmak değil.

Wikipedia'da yazan veriler herzaman güncel ve doğru olmayabileceği gibi bozulma tehtidiylede her an karşı karşıyadır. Aslında yorum espirili olmakla beraber bu karartmayla ilgili öfkeleri de üzerine çekebilecek bir yorum. Mizah güzel ama yanlış zaman; yanlış insan.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play