Twitter'ın kurucusu Instagram'a inanmıyor!

"Instagram Twitter'ı geçti" haberlerine, Twitter'ın kurucusundan sert bir cevap geldi!

Twitter'ın kurucusu Instagram'a fena "saydırdı!"

Facebook tarafından 20 milyar dolara satın alınan Instagram'ın kullanıcı sayısının 300 milyona ulaşarak Twitter'ı geçtiği haberi medyada geniş yer bulmuştu. Bu haberin üzerine Twitter'ın kurucularından Evan Williams'a görüşleri sorulduğunda, pek beklenmedik bir cevap geldi.

Evan Williams, "Bu kadar insanın fotoğraflara baktığı saçmalığına inanmam" derken, kullanıcı sayısının ölçümünde aylık aktif kullanıcı sayısına bakılması gerektiğini hatırlattı. Williams, çoğu kullanıcının bir merakla Instagram gibi uygulamaları kurup hesap açmış olabileceğini ama bunların daha sonra uygulamayı kullanmadığını, hatta telefonlarından bile sildiğini vurguladı.

Twitter'ın kurucusu aslında haklı olabilir zira Instagram'da çok daha fazla abone bulunsa da, Twitter'ın dünya gündemi üzerinde etkisinin çok daha büyük olduğunu unutmamak gerekiyor.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Windows Phone'a güncelleme evermiyorlar. Geçen sene yayınlanan uygulamada 14 bin Türkçe yorum var. Kaç kişi indirmiştir bir hesap edin.

Peh, Instagram berbat. Twitter'ın kurucusunun dediğinin aynısını da yapmıştım zaten.

Tam tersi. Kime lazim tweeter denen aptal sistem. Instagram hepsinden iyi...instagramsiz hayat bos bir hayat twitter telefonuma hic kurmadim bile gereksiz program...

@16 Ara 2014 22:55 Program derken ?

ben merak ettim yaygınlaşınca yükledim kaydoldum sildim :) ama twitter duruyor

İnstagram ilk önce ipad uygulaması yapsın.

Aynı durum bendede var bir heyecanla hesap açıp uygulamayı sildim Twitter baki kaldı

Ne 20si la, iki iki milyar dolar :-D

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir