Twitter, "iOS yüzünü" test ediyor

Twitter, iOS uygulamasının tasarımını elden geçiriyor! Test aşamasındaki arabirimde bu yenilikler var...

  • Ercan Uğurlu
Twitter, "iOS yüzünü" test ediyor

Twitter zaten zaman zaman gerek Android gerek iOS için küçük küçük eklentilerle zaman içinde arayüzünü değiştirdi. Bunların bazılarını belki fark ettiniz, belki de hiç fark etmeden uygulamayı kullanmaya devam ettiniz bilemiyoruz ama, yapılan değişiklikler bazen gerçekten de kendini hiç hissettirmiyor. Buna ilişkin bir bilgi de şimdi Twitter'ın iOS yüzüyle ilgili geldi. Twitter, şimdilerde iOS uygulaması için yeni bir görünüm deniyor.

Test aşamasındaki yeni arayüzde, tweet composer'i kullanıcıların zaman çizelgeleri üzerine alan twitter, önceden tweet composer'e uygulamanın ayrı bir yerinde yer veriyordu. Böylece kullanıcılara daha hızlı "tweetleme" imkanı tanıma düşüncesinde olan Twitter, medya, anket, GIF ve konum bilgisi gibi eklentilere de yine composer'in altında yer veriyor.

Twitter'ın sözcüsü yeni arayüzle ilgili olarak, "Yeni mobil arayüzüyle beraber kullanıcılara daha kolay tweet atma imkanı sağlamak istiyoruz," derken, test sürecinin ne zaman tamamlanacağı ve yeni arayüzün ne zaman kullanıma sunulacağıyla ilgili kesin bir bilgi ise vermedi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Bir iPhone uygulama tasarımı ne kadar değişebilir ki? Tasarım çizgileri aynı olduktan sonra.

@22 Temmuz 2016 21:09 ios tasarımı değiştikçe uygulamalarda değişiyor. Bu arada material desing den haberin yok heralde. Android uygulamalarıda hep aynı şekilde. Sadece ios değil yani.

Sen de yorum yaz