Twitter, kendisini videonun kurtaracağını umuyor!

Uzun zamandır çarpıcı yeniliklere imza atamayan ve adeta gerileme dönemine giren Twitter'ın yeni umudu, bakın ne...

  • Cenk Atlı
Twitter, kendisini videonun kurtaracağını umuyor!

Popüler sosyal ağ Twitter, sosyal medyanın en büyük birkaç platformlarından biri ve bu durum uzun yıllardır değişmedi. Fakat örneğin Facebook'un aksine Twitter'ın bazı düzenli güncellemeler ve yenilikler dışında endüstriye yön verebilecek devrimci hamleler atmadığı da bir gerçek. 10 yıldır internetin en çok ziyaret edilen platformlarından biri olmaya devam eden Twitter bu büyük adımları atmaktan kaçındığı için olsa gerek, borsada da gözle görülür bir değer kaybı yaşamaya başladı.

Elbette Twitter'ın bir Facebook, Google ya da Apple olmadığını kabul edip yoluna sadece bu şekilde devam etme kararı alması yadırganacak bir durum değil. Fakat sosyal ağın son çeyrekte 107 milyon dolarlık net bir kaybı olduğu da bir anlamda tehlike çanlarının çalmaya başladığına işaret ediyor.

Twitter yöneticileri elbette bu düşüşün farkında ve olası atılımlar üzerinde durmaya başladılar ve artık gereksinim duydukları büyümeyi videoyla elde edebileceklerini umuyorlar. Zira Twitter yöneticilerinin son dönemlerde verdikleri röportajlar hep bu yönde. 

Nakit gelirini reklamlar ve NFL, NBA gibi spor ligleriyle yaptığı video anlaşmaları üzerinden elde eden Twitter'ın yine de bir platform olarak artık bütün potansiyelini açığa çıkardığını düşünenler de yok değil. Eğer öyleyse, sosyal ağın video alanında yapacağı yenilikler de beklenen etkiyi yaratmayabilir.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz