Twitter ve Google birbirine fena "salladı"!

Dev site, Google'ın yeni özelliklerini yerden yere vurdu, Google'dan cevap gecikmedi!

  • Zeynel A. Öztürk
Twitter, Google'ın yeniliklerini hiç beğenmedi!
Twitter, tweet'leri arama sonuçlarında çıkmayacak olmasından son derece endişeli

Google'ın arama sonuçlarına sosyal ağ Google+'dan içerikler ekleyerek birtakım yenilikler getirdiğini bu haberimizde sizlere duyurmuştuk. Popüler sosyal ağ Twitter, bu yeniliğe alışılmadık bir tepki verdi ve değişikliklerin milyonlarca kullanıcının "tweet'lerinin" arama sonuçlarında çıkmamasından endişelendiğini söyledi.

Twitter, Google'ın yeniliği hakkında şu açıklamayı yaptı:

"İnsanlar, yıllardır aramak istedikleri şey hakkında en ilgili sonucu bulmak için Google'a güveniyorlar. Çoğu zaman dünyadaki olaylar ve son haberler hakkında bilgi edinmek istiyorlar. Twitter ise 100 milyondan fazla kullanıcısının her gün gönderdiği 250 milyon'dan fazla tweet'le bu gerçek zamanlı bilgi için vazgeçilmez bir kaynak. Genellikle haberler ilk olarak Twitter'da yer alıyor, dolayısıyla Twitter hesapları ve tweet'ler en ilgili sonuçları içeriyor.

Dolayısıyla Google'ın yaptığı değişikliklerin, bu bilgileri bulmayı çok daha zor bir hale getirmesinden endişeleniyoruz. Bunun insanlar, yayımcılar, haber kuruluşları ve Twitter kullanıcıları için kötü olduğunu düşünüyoruz."

Google, Twitter'ın bu açıklamasına kendi Google+ hesabında Twitter'ın bu açıklamasına şaşırdıklarını, zira geçtiğimiz yaz kendileriyle anlaşmalarını yenilemek istemediklerini ve bunun ardından "rel=nofollow" (bir HTML isteği) isteklerini gördüklerini söyledi. Bakalım Twitter'ın bu sözlere cevabı ne olacak...

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Google haklı...

ve mavi kuş google+'dan korkar...

google haklı önce anlaşmayı boz sonra beni göstermez diye dert yan gel anlaş seni de göstersin yani

Sen de yorum yaz