Twitter'a BTK'dan 150 bin TL ceza!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, talebine uymayan Twitter'ı engellemek yerine cezalandırdı!

  • Zeynel A. Öztürk
Twitter'a BTK'dan 150 bin TL ceza!

Twitter'ın "terör propagandası" olarak nitelendirilen içerikleri kaldırmayı reddetmesi, sosyal devin Türkiye tarafından cezaya çarptırılmasıyla sonuçlandı.

Reuters'ın haberine göre Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), "terör örgütü propagandası" içerikli paylaşımların kaldırılma talebini kabul etmeyen Twitter'a 150 bin TL ceza verdi. Cezanın nasıl uygulanacağı ise şimdilik bilinmiyor.

BTK konu hakkında ayrıntılı bilgi vermezken, bundan sonraki ihlallerde erişimi engellemek yerine, ceza kesme yolunu izleyip izlemeyeceği de merak konusu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Aynı yöntemin YouTube'a da uygulanması dileğiyle... Zira YouTube üzerinde de yüzlerce bu tipte içerik var. Hatta ülkemizin anayasasında suç olarak sayılan bir çok ihlal açıkça müdehale edilmeden duruyor. Yapılan sözde müdehaleler ise en fazla ülkemizden yada ihlal konusunda şikayette bulunan ülkeden ilgili videonun görülmesini engellemek ! Açık terör propagandası, Atatürk'e hakaret, İnsan ve Hayvan haklarına aykırı içerikler ve daha neler neler...

Eh be, hele şükür. ABD önüne gelen yabancı firmaya ceza kesiyor, Rusya yabancı firmalara ceza kesiyor, Almanya ise ABD firmalarına diz çöktürüyor, bizimkiler ise yabancı firma temsilcilerinden, babalarından korktuklarından daha çok korkuyorlar... İşini yapanları görmek gerçekten de güzel..

Sen de yorum yaz