Twitter'a, YouTube'a ve Facebook'a erişilemiyor!

Dün yaşanan terör saldırısının ardından Twitter, YouTube ve Facebook'a erişimde zorluklar yaşanıyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Twitter'a, YouTube'a ve Facebook'a erişilemiyor!

Dün Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör saldırısının ardından çoğu kullanıcı Facebook, Twitter ve YouTube'a erişimde sorunlar yaşadığını söylüyor.

Bazı kullanıcılar bu üç popüler sitenin yavaşladığını söylerken bazıları, sosyal ağlara hiç ulaşamamaktan şikayetçi. Gelen bilgilerin karşık olması ve henüz bu durumla ilgili herhangi bir açıklama yapılmamış olması nedeniyle, tam bir engellemenin sözkonusu olup olmadığını bilmiyoruz. Bildiğimiz, bu üç siteye de VPN üzerinden erişmenin mümkün olduğu - yani bağlantı sorunu, muhtemelen bu sitelerin kendisinde bulunmuyor.

Bu arada Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kurumu (BTK), saldırılara ilişkin kamuoyunda infial uyandırma ve toplumu dehşete düşürmeye yönelik kasıtlı paylaşımlarda bulunanların yasal sorumluluklarla karşı karşı kalabileceğini belirtti. BTK, sosyal medyada özellikle tweet'lenen, retweet'lenen paylaşımlarda vatandaşlardan gerekli hassasiyeti ve sorumluluğu göstermelerini beklerken, şu açıklamada bulundu:

"Kamuoyunda infial uyandırma ve toplumu dehşete düşürmeye yönelik kasıtlı paylaşımlarda bulunanların yasal sorumlulukları bulunmaktadır. Söz konusu görüntüleri yayınlayarak veya paylaşarak terörizmin amacına hizmet edenler hakkında, milli güvenlik, kamu düzeni ve güvenliğinin korunmasına ilişkin mevzuat kapsamında ilgili kurumlar nezdinde her türlü yasal incelemenin takipçisi olunacak."

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

artık yeni moda bu, siteleri direk yasaklamak yerine açılmayacak kadar yavaşlatmak

Sürekli yavaşlatıyorlar.

Bana kalsa sosyal medya sitelerini sonsuza kadar kökünden kapatmak ama şimdi birileri bana düşünce özgürlüğünü anlatacak. Ya da nefsine uyup hakaret edecek. Merakla bekliyorum...

@29 Haziran 2016 17:14 Sana kalmaması iyi olmuş :) Kişi kendinden bilir işi. Küfür yok değil mi? :)

Bu argümanlar tamamen saçma! O zaman AP veya Reuters, Intertass, CNN vs. yurtdışında bunu cayır cayır yayınlıyor, teröre destek mi vermiş oluyorlar? Uluslararası Adalet Divanı, Lahey vs orada, bu durumda gidip özgür Dünya basınını da susturun! Sosyal medyada her zaman yalan yanlış şeyler olur zaten aklı başında hiçbir vatandaşta buna bakıp infiale kapılmaz, yanlışa da prim vermez. Bu nasıl yönetim anlayışı ki milletine güvenmiyor. Hani milli irade herşeyin üstünde idi. Sosyal medya özgür olmalı.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost