Twitter'dan devlet destekli saldırı uyarısı!

Twitter, artık devlet destekli siber saldırılara maruz kalan kullanıcılarını uyarıyor!

  • Onur Seven
Twitter'dan devlet destekli saldırı uyarısı!

Facebook ve Google devlet destekli siber saldırılar konusunda kullanıcılarını uyarıyordu ve şimdi mücadeleye Twitter da katılıyor. Sosyal ağ, son zamanlarda bazı kullanıcılarını uyararak devlet destekli saldırganların e-posta adresleri, ağ bağlantıları ve telefon numaralarını ele geçirmeye çalıştıklarını bildirdi.

Twitter saldırganların herhangi bir hesap bilgisini ele geçirdiklerini düşünmüyor ancak herkese (TOR kullanmak da dahil olmak üzere) kişisel bilgilerini korumak için çeşitli öneriler sunuyor.

Henüz saldırılardan hangi ülkenin sorumlu olduğu kesin olarak bilinmezken hedeflenen kullanıcıların aktivistler veya güvenlik uzmanları olduğu ifade ediliyor. Bu aşamada uyarılar cevap bulmaktan ziyade kafalardaki soru işaretlerini arttırsa da Twitter'ın kullanıcılara önemli bir uyarıda bulunmadan önce beklemediğini görmek sevindirici.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

ortaçağdaki kral otoritelerinin zayıflatılıp feodal sistimi geçilmesi gibi günümüzde de bu tip güçlü şirketler devlet otoritelerini sarsıp kendi feodal sistemlerini kurmaya çalışıyor.

@14 Aralık 2015 21:49 aktroll tabi tabi öyledir... masala inanmaya devam et...

Tor kullanın diye tavsiye mi olur. Hemde devlet destekli saldırılar için... Yav zaten TOR ağı, bizzat Amerikan Ordusu tarafından oluşturulan ve yönlendirilen bir ağ... Resmen hırsızdan korunun deyip, hırsızın kucağına itmişler...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play