Twitter'dan herkese "onaylanmış hesap" fırsatı!

Twitter'da "onaylanmış hesap" sahibi olmak isteyen herkes, artık başvuru yapabiliyor! İşte bunun yolu...

  • Zeynel A. Öztürk
Twitter'dan herkese "onaylanmış hesap" fırsatı!

Twitter, "onaylanmış hesap" sahibi olmak isteyen herkes için kapılarını açtı. Şimdiye kadar markalara, medyaya ve diğer ünlü kişilere açık olan onaylanmış hesaplar (verified account), isminizin yanında mavi bir onay işaretinin görünmesi anlamına geliyor. Bu sayede hesabın gerçek olduğundan emin olabiliyorsunuz.

Buradan yapabileceğiniz başvuru için aşağıdakilere ihtiyacınız olacak:

  • Doğrulanmış bir telefon numarası
  • Doğrulanmış eposta adresi
  • Twitter'ta biyografinizi bölümünü doldurmuş olmanız
  • Geçerli bir profil fotoğrafı
  • Doğrum tarihi (gizli olarak ayarlanabiliyor)
  • Bir web sitesi
  • Tweet'leriniz herkese açık olmalı

Bunlara ilave olarak Twitter'ın kimliğinizi tarayıp göndermenizi isteyebileceği söyleniyor. Bunun yanında hesabınızın neden "onaylanmış" olması gerektiğini açıklamanız da gerekecek. Daha fazla detay için Twitter'ın destek sayfasına göz atabilirsiniz.

Twitter'ın şu an toplam 320 milyon aylık aktif kullanıcısı bulunuyor; ancak bunların sadece 187.000'i doğrulanmış hesaba sahip. Mavi onay işaretini alma garantiniz bulunmasa da, en azından başvuru süreci artık herkese açık.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

İyi bir yönde kullanılır ise gerçekten iyi çünkü böylece bilinen internet siteleri bu durumdan faydalanır ve kişilerin adına açılmış sahte hesapların önüne geçilir fakat kötü yönde kullanılır ise "Doğrulanmış Sayfa" işaretinin bi'anlamı kalmaz. ??

Bir GBT istemediği kalmış ! Belki ileride ev anahtarlarınızı da isterler ve eminim ki bir tik işareti için onu da verenler çoğunlukta olur. (Yine)

Evet artık mümkün. fakat şunun haberini yada bilgisini yapsanız daha iyi olur bence. Bir hesap baş vuru yaptığında onay almasa. daha sonra baş vuru yapa biliyor mu. çünki çoğu hesap reddediliyor. bu durumda kullanıcılar ne yapmalı.

eğerki kabul edilmezse 30 gün sonra tekrar başvuru yapılabiliyor

@23 Mart 2017 15:25 hayır 3 ay yani 90 gün

Sen de yorum yaz