Twitter'ın kullanıcı sayısındaki artış durdu

Sosyal dev, tüm yeniliklerine rağmen kullanıcı sayısını artırmakta sorun yaşıyor!

  • Cenk Atlı
Twitter'ın kullanıcı sayısındaki artış durdu

Twitter, finansal anlamda istikrarlı bir tablo sunmayı sürdürse de, son zamanlarda kullanıcı artışı açısından bazı sıkıntılar yaşıyor. Yayınlanan raporlara göre 2015'in üçüncü ve dördüncü çeyreği arasında bu doğrultuda bir büyüme yakalayamayan sosyal ağın aylık aktif kullanıcı sayısı da 320 milyon'da sabitlenmiş durumda.

Bu sayıdan, tweet'leri yalnızca kendilerine gelen mesajlar üzerinden gören kişileri de çıkardığımızda, Twitter'ın aylık aktif kullanıcı sayısının üçüncü çeyrekte 307 milyona ve dördüncü çeyrekte de 305 milyona kadar indiği görülüyor. Firma, son zamanlarda bu sayınının yine üçüncü çeyrekteki seviyeye çıktığını söylesler de genel bir artıştan bahsetmek olanaksız.

Sosyal ağ elbette bu durum karşısında havlu atmak yerine büyüme artışı alanındaki mücadelesini sürdürmekte ısrarlı. Bu doğrultuda bazı yeni planlar devreye sokmaya hazırlanan sosyal ağın bu değişiklikleri karşısında kullanıcıların nasıl tepkiler verecekleri de bir bilinmeyen.

Örneğin geçtiğimiz günlerde "algoritmik haber akışı" adı verilen bir yeniliği test etmeye başladığını duyuran Twitter, kullanıcılardan birçok olumsuz tepki almıştı.

Diğer yandan CEO Jack Dorsey, hem mevcut hem de yeni kullanıcılar için .@ad dizilimi ve yanıtlama kuralları gibi kafa karıştırıcı olabilen unsurları daha da basitleştirmeyi hedeflediğini belirtmişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Zilyon defa dedik.. HAYVAN OLSA ANLARDI... Karakter sınırı denen saçmalığı kaldırın, biz de Twitter hesabı açalım.. Bu kadar basit..

Yeni Gezegenler bulamazlarsa expansiyon yapamazlar! Doyuma ulaşıldı niye bunu menejerler CEO denilen tipler bir türlü kavramak istemez anlaşılır değil. İnsanlar bir şeye rağbet eder bir dönem sonra duraklar eğilimler değişir trend değişir vs bu durumda ah vah denileceğine aktf kullanıcılarla istikrarlı nasıl yürünür yeni katılımcı artışı makul sayıda nasıl kazanılır bunun üzerinde durulmalı. Twitter doyuma ulaşmış artık istikrarlı olmalı gerisi şirket ortaklarını kandırma dümeninden öteye gitmez

Karakter sınırı arttırlmalı kalkmasın ama en az 500 olsa iyi olabilir

Twitter'a bi şey olmaz ama potansiyelini harcıyor tabi.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost