Twitter'ın yeni hedefi belli oldu: Subtweet

Twitter "tweet" teriminin patentini alamadı; şimdi yeni bir terim için savaş veriyor!

  • Onur Seven
Twitter "subtweet" terimini tescil ediyor

Twitter, açıkça isim vermeden herhangi birisi hakkında tweet atmak için kullanılan "subtweet" terimi için marka tescil başvurusunda bulundu.

30 Ekim tarihinde yapılan başvuru onaylandığı taktirde "subtweet" Twitter'ın izni olmadan herhangi bir ticari amaç için kullanılamayacak. Bir önceki tescil başvurusu daha az bilinen "tweetstorm" kelimesi için yapılmıştı.

Herhangi bir itiraz söz konusu olmaması durumunda "subtweet" teriminin ABD Patent ve Marka Ofisi (USPTO) tarafından muhtemelen ay içersinde Twitter adına tescil edilmesi bekleniyor.

Twitter geçmişte aynı girişimi "tweet" kelimesi için gerçekleştirmiş fakat kelimenin genel yaygın kullanımı nedeniyle başarılı olamamıştı. Şirketin bir diğer iştiraki olan video paylaşım platformu Vine için yapılan "Viner" ve "revine" gibi başvurular ise şu anda değerlendirme aşamasında.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

OLDU ANASINI SATAYIM XUKENBERG DE LİKE KELİMESİNİN PATENTİNE BAŞVURSUN. BİZ DE "HANİ BANA HANİ BANA" NIN PATENTİNİ ALIRIZ...

@08 Aralık 2015 11:24 Hay ağzına sağlık. Bu patent işinin de cılkı çıkmaya başladı. Hem fırsatçılar hem de firmalar yüzünden.

Sen de yorum yaz