U2'nun yeni albümü nete nasıl sızdı?

U2'nun yeni albümü daha satışa sunulmadan internete sızdı. Olayın ayrıntıları ise oldukça ilginç.

U2'nun yeni albümü nete nasıl sızdı?
U2'nin yeni albümü daha satışa sunulmadan korsanların eline geçti.

Illegal olarak dosya paylaşımında bulunanların bir an önce internetten uzaklaştırılmasını isteyen U2'nun menajeri Paul McGuinness'ın başı yine torrentçilerle dertte. U2'nun yakında çıkacak albümü No Line On The Horizon'un daha satışa sunulmadan internete sızdığı belirlendi.

Albümün internete nasıl sızdığıyla ilgili farklı görüşler bulunurken, McGuiness U2 fanlarından birinin, solist Bono albüm kayıtlarını yükses sesle çaldığı bir sırada dışarıdan kayıt yapmış olabileceğini düşünüyor. Dosyaların ses kalitesinin düşük olması da aslında bu durumu biraz olsun inandırıcı kılıyor.

U2'nun son albümünün internete sızmasından sonra iyice küplere binen McGuiness, dosya paylaşımcılarının bir an önce cezalandırılması gerektiğini düşünüyor.

Üzerinde durulan nokta ise daha çok albümün içerisinde yer alan şarkıların yüksek sesle çalınmasından ötürü dışarıdaki bir kişi tarafından kayda alınması ihtimali; zira henüz satışa sunulmayan bir albümün başka türlü internete sızması mümkün değil; tabi biri kayıtları ele geçirip paylaşmaya kalkışmadıysa...

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

dosya paylaşımcıların cezalandırlılmasını değil, işini yapmayan çalışanlarınıza ceza verin McGuiness bey.

ayrıca albüm kayıtları özel odalarda yapılmıyor mu?ses geçirmeyen özel metaryeller kullanılıyordu.
bu nedende dolayı bu 'bahane' bana gerçekçi gelmedi.

Bunlar reklam kokan hareketler !!!

olmadı hackerler sızdı kayıt stüdyosuna çaldı şarkıları,bırakın yaw adamların işi mi yok u2 le uğraşacaklar,hem insanlar paylaşıyorsa ne var bunda?nerde kaldı rock ruhu ve rockerlık felsefesi.tabi durum farklı paraları indiregandi yapamadan album indiregandi oldu.

artık haberin detaylarını mı bile okumuyorum...

aaa afedersinniz haber mi dedim? REKLAM demeliydim. Ha iki gün önce sızmış ha iki gün sonra baktılar eninde sonun internete düşünyor bari reklamımızı yapalım zihniyetiyle her geçen gün böyle dandik bir düzmece reklamla karşılaşıyoruz.

geçiniz efenim bunları geçiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiz....

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
U2'nun yeni albümü nete nasıl sızdı?
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir