U2 ve Apple korsana karşı birlikte çalışıyor

Apple, korsanı yerle bir edecek yeni planını, bu ünlü isimlerle işbirliği yaparak hayata geçiriyor!

Korsana karşı yeni müzik formatı geliştiriyorlar

Ünlü rock grubu U2 yeni yaptığı bir açıklamada, Apple ile işbirliği içinde, korsan kopyalamaya karşı yeni bir müzik formatı geliştirdiklerini duyurdu. U2'nin açıklamalarına göre yeni format hem görsel hem de ses verilerini içerecek ve korsan şekilde kopyalanması mümkün olmayacak. Bu format sayesinde kullanıcılar albüm kapaklarını da aynı müzik dosyası içinde görebilecekler. U2, yeni format sayesinde müzik gruplarının albüm kapaklarına yeniden özenmeye başlayacaklarını düşünüyor.

Apple konu hakkında henüz açıklama yapmazken, firmanın daha önceki politikasının müzik dosyalarına kopya koruma teknolojisi eklemenin müzik severleri müzik satın almaktan uzaklaştırdığı yönündeydi. Öyel görünüyor ki, U2 albümünü kullanıcılarına ücretsiz dağıtmak için 100 milyon dolar ödeyen Tim Cook'un bu parayı geri almak için, korsanlığı engelleyerek daha fazla müzik satmak gibi bir planı bulunuyor. 

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Keep Calm And Say Yav He He! :)

apple severim ama bu haber ile sevmemeye başladim

Nekadar gereksiz bir harcama

"Korsan kopyalamaya karşı yeni bir müzik formatı" nın hacker'ler için anlamı "challenge (Meydan okuma)"; cevabı "Challenge is accepted. (Meydan okuma kabul edilmiştir.)" Sonucu ise "The challenge has been achieved." (Meydan okuma kazanılmıştır.)

@24 Eyl 2014 01:12 kahin bey Ölümsüzlügü ne zaman hackleyecekler oda bir meydan okuma halen bekliyoruz söylede halletsinler.

@24 Eyl 2014 01:12 O hackerlar windows 8 i neden kramadı açaba. 60 günde bir trial gününü restleyebiliyorsun sadece :)

onuda hallederler..

Yeni formatında da halka açık, beleş şekilde akması yakındır. Hacker elma kurdudur.

"Bu format sayesinde kullanıcılar albüm kapaklarını da aynı müzik dosyası içinde görebilecekler." --------- eeee bunu mp3, m4a vs... zaten yapıyor... Flag mıydı neydi, o format gibi şişkin yapmasınlarda... Korsana gelince şimdi o kadar şirket şikayetçi ama çözüm bulunamıyor ve engellenemiyor öyle mi? o kadar para ve kanun gücüne avukatlara vs... sahipler önleyemiyorlar - engelleyemiyorlar... ilginç.... :)

I phone, l pad, l hate

Dünyaca ünlü DivX formatı .asf uzantısının hacklenip yapısının değiştirilmesiyle tüm dünyaya yayılmıştı. Hatta hackleyip yapıyı değiştiren hacker gitti kendine şirket kurdu DİvX in patentini aldı. Korsan olarak kopyalanamayacak formatlı dosyayı çalıştıran uygulama, lisansını internetten kontrol etmek isteyecektir. Ve her halukarda, uygulama ile internet arasına girilerek uygulama kandırılarak dosya çalıştırılır. Şimdi ben bunu Steve Jobsun gölgesi Tim Cook a diyecem, ne didin diyecek. O yüzden ne diyorsa, Yav He He :))

Hiç bişey yapımıyorsan ses kartının optik digital çıkışından ses kartının optik digital girişine bypass yap ve optik girişten kayıt yap. Al sana modern kaset kaydı ;)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir