UBER'de rezervasyon rahatlığı başlıyor

Artık UBER seyahatlerinizi önceden planlayabiliyorsunuz. Peki, ama nasıl? Cevabı haberimizde...

UBER'de rezervasyon rahatlığı başlıyor

Uber'in 6 yıl önce başlattığı ve şu an dünyada 425 şehirde kullanılan "bir tuşa bas ve aracın gelsin" özelliği ile kullanıcılar anında araç çağırma rahatlığına kavuşmuştu. Şimdi ise bu konforu bir adım ileriye taşıyan Uber, yolculukları önceden planlamayı mümkün hale getirdi. Haziran ayında tüm dünyada duyurulmaya başlanan "Planlı Yolculuklar" özelliği bu aydan itibaren İstanbul'da hizmete giriyor. Öncelikli olarak Avrupa yakasında hizmete girecek olan özellik daha sonra tüm İstanbul'a yayılacak.

"Planlı Yolculuklar" özelliği sayesinde Uber kullanıcıları, uygulama içinden sadece birkaç tuşa basarak 15 dakikadan 30 güne kadar yolculuklarını önceden planlayarak belirledikleri saatte Uber araçlarının gelmesini ayarlayabilecek.

Yolculuğumu nasıl planlarım?

  1. uberXL'i seçin ve "Yolculuğunu önceden planla" tuşuna basın.
  2. Alınma tarihi, saati, konumu ve gideceğiniz adresi girin.
  3. Yolculuğunuzun detaylarını onaylayın ve "uberXL planla" tuşuna basın. Yolculuğunuzu aracınız yola çıkmadan önce istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
  4. Alımınızdan 24 saat ve 30 dakika önce Uber'den hatırlatma gönderilecektir. Aracınız yola çıktığında da önceden haber verilecektir. Ayrıca yolculukta katlı ücretlendirme olup olmadığının bilgisini de verilecektir.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Uber, şimdi de bizim başımıza bela olsun.

Haberini yaptiginiz uygulama ulkemizi somurup dış mihraklara yarar saglıyor. Korsan taşımacılık yapıyorlar. Fransada uber araçlarını yaktı taksiciler, bizim ülkede de aynısı mı olsun?!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play