Ubisoft yeni oyununda korsan mı kullandı?

Korsana büyük savaş açan Ubisoft, yeni Assassin's Creed'de korsan müzik mi kullandı?

Ubisoft korsana karşı en büyük savaş veren oyun firmalarından biri. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü Assassin's Creed'in kullandığı DRM sistemi birçok kullanıcıya zor anlar yaşatsa da korsan konusunda firmaya bir hayli zaman kazandırmıştı.

Yeni oyun Assassin's Creed: Brotherhood yeni yeni piyasaya çıkarken Ubisoft'un kendi oyunun müziklerini korsan olarak kullanmış olabileceği ortaya çıktı. Oyunun müzik dosyalarına bakan bir kullanıcı, oyunu ön siparişle alan kullanıcılar için müziklerin önceden yüklendiğini gördü. Ancak asıl garip olan yorum kısmında bulunan "arsa13 tarafından kodlanmıştır" ibaresiydi. Arsa13'ü internette aradığınızda başka oyunlarının müziklerini de korsan şekilde kodladığını görebilirsiniz.

Ubisoft bu durum hakkında araştırma yaptıklarını dile getirirken neden böyle bir şey olduğu konusunda kafalarda sorun işaretleri yarattı.

Gökay Özbudak

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Peruk düştü kel göründü derler buna

Ubisoft sana ..... girsin =)

Arsa13'ün ne olduğunu biliyorum ama nedense nette aratınca 13. Arsa gibi saçma şeyler çıkıyor, aratırken İngilizce arama motoru kullanmayı ihmal etmeyin :D

Bu Ubisoft 2008'de Rainbow Six: Vegas 2'in Direct2Drive sürümünde oluşan bir hata nedeniyle yeni yama çıkarmak zorunda kalmıştı, oyunu açamıyordu orijinal kullanıcılar. Yama çıkmadan önce RELOADED takımı No-CD crack ile sorunu çözmüştü. Ubisoft'un yamasında ise ne oldu bilin bakalım? Reloaded'ın No-CD crack'inin adını değiştirmişlerdi sadece...

orjinal alanların o kadar ahını aırsan bu gelir başına. darısı EA ye :)

Ne oldu yani Ubisoft u Oyun tarihinden Silecek bir durum değil herhalde

sen yapmıyon millete hikaye anlatıyon önce sen korsan kullanma sonra millet kullanmasın tabi haberin aslı varsa

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir