Üç rakip de aynı yerden beslenecek: AMD!

Merakla beklenen bu 3 cihazın hepsinde AMD imzasını görürseniz sakın şaşırmayın!

  • Gökay Özbudak

Bu yılki E3'te yeni konsolunu tanıtan Nintendo, Wii U'da AMD'nin geliştirdiği grafik işlemciyi kullanacaklarını açıklamıştı. Peki ama konsol savaşlarının diğer cephelerinde Playstation 3 ve Xbox 360 grafik işlemci olarak ne kullanacak? HardOCP'nin haberine göre, Sony de Microsoft da yeni nesil konsollarında AMD'nin geliştireceği grafik işlemcileri kullanacak. Bu durumda Playstation 3'te kullanılan Nvidia grafik işlemcisi de bir kenara atılmış oluyor ve Nvidia'nın en azından şimdilik ortaya sürpriz bir konsol çıkmazsa, konsol savaşlarının herhangi bir tarafında yer almayacak gibi görünüyor.

İşlemcilerde de konsollar arasında bir ağız birliği yapılmış gibi görünüyor. Habere göre, zaten IBM PowerPC işlemci kullanacak olan Wii U'dan sonra Microsoft'un yeni konsolu da IBM işlemci kullanabilir. Sony ise yeni konsolunda Bulldozer ya da 32nm'lik IBM işlemci arasında karar verme aşamasında.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Sony konsolu için Buldozer kullanmaları avantaj elde etmelerini sağlar... gpu ile daha uyumlu çalışır... AMD semptizanlarıda alır...

Forever AMD Processor and Graphic Card :) her nekadar i7 kullanıyo olsamda :D

bu haberler her zaman şüpheli oluyor daha düne kadar ps4 power Vr kullanacak diye haber yapılıyordu ayrıca ps4 amd bulldozer işlemci kullanmaz kullanırsa kırmak emule etmek çok kolay olur çünkü bu işlemci en iyi bilinen mimariyi kullanıyor.

Edip Çiftçi üstadımız varken bize söz söylemek düşmez. AMD yaptı mı işte böyle mükemmelini yapar.

herzaman ki gibi değişebilen spekülatif haberlerden bir tanesi...!!!

zaten NVIDIA gibi büyük bir gücün oyun konsollarına hiç mi hiç ihtiyacı yok...!!! zaten onlar normal PC kullanıcıları ve profesyonel CAD uygulamalarında 1 numaralar...!!! e birde cep telefonları için sağladıkları diğer işlemciler vs...

ama gene söylüyorum ki haber spekülatif...!!!

saygılarr.r.r.rr

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost