"Uçan araba" kazası iki yaralı ile sonuçlandı

Şaka değil; tamamen gerçek: Uçan araba Maverick kaza yaptı; yaralılar var!

"Uçan araba" kazası 2 yaralıyla sonuçlandı...
Slovak aracının resmi için tıklayın...

Maverick marka bir "uçan arabanın" yaptığı kazanın ardından, Marion County Florida'da iki kişi yaralandı. Kaza raporunda iki kişinin de hafif yaralı olduğu söylenmekte. Maverick, daha önce yapılan testlerinde de en az iki kazaya karışmıştı. Bu kazaların biri 2012 yılında ve diğer 2013 yılında gerçekleşmişti.

Marion County Sheriff's Office'ın Orlando Sentinel'e gönderdiği e-postada yazan yazı ise şu şekilde: "Bu ev yapımı araç, içerisinde iki kişiyle havalanmayı başardı ancak daha sonra yere çakıldı ve alev aldı."

Araba ilk olarak Marion County Sheriff's Office'den gönderilen Slovak aracın resmi sebebiyle bir Aeromobil uçan araba (büyük fotoğraf) olarak tanımlanmıştı ancak bu uçan arabanın modeli aslında bir Maverick'ti.

Maverick, Florida'da yer alan ve Steve Saint tarafından yönetilen I-TEC adlı bir Hristiyan misyoner organizasyonu tarafından geliştirilmişti. Saint, 2012 yılında "uçan arabasının" testi esnasında yaralanmıştı ancak bu yeni kazadaki yaralılardan biri olup olmadığı belli değil. Misyoner grup, Maverick aracını gelişmekte olan ülkelerde zor ulaşılan alanlara daha hızlı ulaşmak adına geliştirmişti. Ayrıca bu uçan araba 94.000 dolar karşılığında genel satışa da sunulmuş durumda.

Maverick'in başarılı uçuşlar gerçekleştirebildiği bilinmekte ancak, hâlâ daha güvenilir ve daha ucuz uçan arabaların geliştirilmesi için bekleyişimiz sürmekte. Bu arada, satışa sunulmuş olsa da, aracın kulanmının halen yasal olmadığını ekleyelim...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Nokia ericsson gibi altyapının sessiz ve derinden yıkıcı kazancının farkında. Siz onu bireysel olarak almasanızda, şebekeniz veya ülkeniz çapında mikro ölçekte ödeme yaparak dolaylı olarak satın alıyorsunuz. Tekrar pazara dönmesi zaten zor olmaz ama bence piyasanın alt üst olmasıyla çekilme modeli olarak satışı tercih etti. Yani alanında yine sağlam ilerliyor. Temeli sağlam ve gelecek projelerine odaklanıyor. Altyapı her zaman önemlidir...

Ziyaretçi (Mobil) Bugün 01:05 bu elemanın ne dededigini anliyan varmı

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir