Ücretsiz 5 GB'lık "online" depolama alanı

Beta süreci içerisinde sınırlı ülkede kullanıma sunlan SkyDrive depolama hizmeti artık Türkiye'de.

Ücretsiz 5 GB'lık "online" depolama alanı
SkyDrive: Microsoft Live ailesinin yeni bir üyesi.

Microsoft, ücretsiz online depolama alanı sunan SkyDrive adındaki hizmetini artık Türkiye için de kullanıma sundu. Şu andan itibaren ülkemiz topraklarından da 5 GB'lık web-sabit-disk alanına erişebiliyorsunuz. Tek şart ise ücretsiz olarak elde edebileceğiniz bir Windows LiveID.

SkyDrive, kayıtlı kullanıcılarına videolarını, fotoğraflarını veya diğer dokümanlarını internete kaydetme ve bunları diğer kullanıcılara indirmeye sunma imkânı veriyor. Windows Explorer'a benzer bir şekilde kullanıcılar SkyDrive ile dosyalarını online olarak yönetebilir ve yorum bırakabilirler. Ayrıca resimler için bir önizleme-görünümü de (küçük resimler) sunulmuş.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

6 Aydır Turkçe olarak kullanıyorum sözleşmede 5yıl boyunca sorunsuz saklayacağız diye abade var diye güvendim.

gönderim 1Mbt
alım 4Mbt
gsyet başarılı dosya trasferi var rapide bence rakip olabilir al 10tane adres 50Gb bence makul...

Bencede güzel oldu resimlerim var onları saklayabilirim. Bakalım Aktarım hızı nasıl...

Birşey daha sorcam bunları tekrar pc'ye alırken download mı oluyor yani kotaya mı giriyor?

silme yada taşıma seçeneği yoktu o çok sinirlerime dokunmuştu... şimdi varmı bilmiyorum..
birde klasörlere şifre verilip paylaşısa daha iyi olur neden?mesela 3-5 foto aktardın atıcaksın mail listesinden arkadaşları seçene kadar epey vakit alıyor... ginede bu tür hizmetlerin artacağına inanıyorum

halen çok eksikleri var.Ben herzaman online depolomadaki örnek olarak box.net'i gösteririm,bunu da skydrive a yorum olarak gönderdim.Örneğin sürükle-bırak,sağ tıklamaların filan olması lazım.Bunuda ajaxla çok güzel bir şekilde yapabilirler.Örnekse live mail...

www.4shared.com ayrı bir depo kullanmanızı tavsiye ederim

hem 5 gb yer ver hem de 50 mb dan büyük dosya atmaya izin verme saçmalık

Microsoft'ın bir dosyamı bile saklamasına izin vermem...

ayrıca gmail'inde böyle döküman depolama bölümü var .
ve en önemlisi microsoftun güvenlik açıkları çok fazla bundan dolayı herkes dökümanlarını emin ellere bırakması bir an meselesi yani birkaç kez yaygınlaşıp geri yaygınlığı düşecek bence .

program veya film gibi dosya paylaşmak içinde kullanılabilir. dosyalar winrar ile 49mb lık dosyalara bolunum atılabılır.

çok güzel bişi eklentisini kurduğunuzda sürükle bırak şeklinde tek hamle ile onlarca dosyayı yüklemeye başlayabiliyorsunuz, upload download hızı yeterli. eğer rapidshare gibi yaygınlaşırsa harika olur. çünkü dosyalarınızı ortak alana da yükleyebiliyorsunuz.

denedim bende şimdi ğüzel düşünülmüş bir sey lazım oluyo hep bu tur alanlar denemezi tavsiye ederım. Program eklemek için ideal dıyebilirim

Ücretsiz 5 GB'lık "online" depolama alanını geçen yıl oluşturmuştum. Şimdi erişemiyorum. Sistem hata veriyor. Eski adres şeklinde açıklama veriyor. Anlaşılır gibi değil. Madem böyle sıkıntılar yaşanacaksa hala neden reklamı yayınlanmaktadır?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir