Ücretsiz Celestia ile uzay ayağınızın altında

PC'nizin başından kalkmadan bir uzay turu yapmaya ne dersiniz? Ücretsiz Celestia bu imkanı veriyor!

  • Selim Öztürk

Celestia, bilgisayarınızdan uzayı keşfetmenize olanak sağlayan açık kaynak bir uzay simülatörü olarak geliştirildi. Windows, Mac OS X ve Linux platformlarında sorunsuz bir şekilde çalışabilen Celestia, sunduğu fonksiyonlarla da kullanıcılardan büyük ilgi görüyor.

Dünya üzerindeki güneş ve ay tutulması bulucusu da dahil olmak üzere birçok renkli fonksiyonu bir araya getiren Celestia'da dünya dışında başka gezegenlerde gerçekleşen tutulmalara da şahit olunabiliyor. Örneğin oldukça büyük bir gezegen olan Jüpiter'in dünyadan farklı olarak bir değil birçok ayı olduğundan, güneş tutulması da Jüpiter üzerinde sıkça görülebiliyor.

Celestia yazılımı ile geçmişte gerçekleşmiş olan bir gök olayını görüntüleyebileceğiniz gibi, gelecekte olması muhtemel gök olaylarına da yine aynı paralelde şahitlik etmeniz mümkün. Gerçek zamanlı gösterilen olayların hızı ise istendiği taktirde gerçek zamandan daha yavaş işleyebiliyor.

Download: Celestia 1.5.1

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

deneyelim bakalım

şahsen ben stellarium kullanıyorum ücretsiz yazılımlardan. fakat starry night pro da çok harika, eh fiyatı da ona göre tabi ki ;)

Bunların hepsi grafik ya bende sandımki adamlar teleskopla falan cekılen qoruntulerden proqram olusturdularda ıcınde qezıorz onun...

resmen pcde grafık yapıp parayla satıolar rezalet!

Bu program 10 yıllık!

bence herkes kendınce dusuncelerını yasmıs.........................

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play