Ücretsiz Google Apps resmen tarih oldu

Google'ın ücretsiz olarak da sunduğu bu hizmet, artık sadece parasını verene sunulacak!

Google Apps'ın ücretsiz sürümü artık yok

Google, bugüne kadar ücretsiz olarak da sunulan Google Apps'in bu sürümü için kayıt almayacağını blog'unda onayladı. Bir süre önce ortadan kalkan kayıt sayfası dolayısıyla böyle bir gelişme aslında bekleniyordu.

Google Apps'i halihazırda kullanan Google müşterileri, 30 gün içinde ücretsiz plana geçebilecekler. Ancak bu sürenin ardından ücretsiz planı kullanmaları mümkün olmayacak. Google Apps üyesi olmayanlar ise hizmetten ücretsiz olarak faydalanamayacaklar. Google, şirketlerin temel sürümü hızla aştıklarını ve 24/7 destek ve daha büyük gelen kutusu gibi ek hizmetler beklediklerini söylüyor.

24/7 telefon desteği, 25GB gelen kutusu, %99.9 hizmet zamanı gibi ayrıcalıklar sunan Google Apps for Business'ın fiyatı, şirket tarafından kullanıcı başına 50 dolar olarak belirlenmiş.

Google'ın bu değişikliği şirketleri çok fazla etkilemeyebilir, ancak kişiselleştirilmiş alan adlarında ücretsiz hosting arayanları sevindirmeyeceği kesin. Microsoft'un Outlook.com hizmeti kişiselleştirilmiş alan adlarıyla ücretsiz kullanılabiliyor; en azından şimdilik.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

boş işlerrrr.....

Yandex mail bu hizmeti vermeye başladı hemen geçerim ona zaten google işin suyunu çıkarmaya başladı. Unutmayalım bir zamanlar google yoktu herkesin açılış sayfası Yahoo idi.

Bu cok iyi oldu, zaten Google ile ilgili ne varsa bilgisayarimdan kazimistim, simdi aklima geldi, RegEdit ile yeniden iyice kaziyayim. Gule gule Google.

yahoo ile google ı karıştırmayın yahoo kendini bitirmiş bir şirket ama google her türlü ayakta durabilecektir. hem zaten bu güne kadar bedava hizmet vermiş daha ne istiyosunuz ateyizler.

gmail felan diyorsa googleyi bırakırım

Google'dan Merhaba, Google Apps ile ilgili birkaç önemli haberimiz var. Endişelenmeyin, herhangi bir işlem gerçekleştirmeniz gerekmiyor. Yalnızca sunduğumuz paketlerde değişiklik yaptığımızı size bildirmek istedik. Bugünden itibaren Google Apps'ın ücretsiz sürümü (şu anda kullanmakta olduğunuz sürüm) için yeni kayıt kabul etmemekteyiz. Zaten müşterimiz olduğunuz için bu değişikliğin hizmetiniz üzerinde herhangi bir etkisi olmayacak; Google Apps'ı ücretsiz olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Google Apps İşletme Sürümü'ne geçiş yaparsanız kullanıcı başına aylık yalnızca 4 Euro karşılığında 7/24 müşteri desteği, 25 GB'lık bir gelen kutusu, işletme denetimleri, %99,9 kesintisiz çalışma garantimiz, sınırsız kullanıcı sayısı gibi avantajlardan ve daha fazlasından yararlanabilirsiniz.

@08 Ara 2012 18:08 Zaten Biz Bireysel Kullanıyoruz bizim işletme olarak işimiz yoktur

bende MSoutllok kullanırım Son hamlesi çok iyi....Google nal toplar ancak yanında

Sitede mail için Yandex mail kullanıyorum. Geri kalanı (drive vs. gibi) oldukça gereksiz. Google hesabım ile de hallediyorum onu zaten. İlla siteye google apps import etmeme gerek yok.

Desenize... Parayı veren uygulamayı alır :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir