Ücretsiz ofis yazılımı LibreOffice yenilendi!

Piyasadaki en iyi ücretsiz ofis yazılımlarından LibreOffice'in yeni sürümü geldi!

  • Cenk Atlı
Ücretsiz ofis yazılımı LibreOffice yenilendi!

Ücretsiz ofis yazılımları üreten ve kâr amacı gütmeyen vakıf, The Document Foundation açık kaynaklı ve bütün platformlar tarafından desteklenen LibreOffice 5.1'in indirilmeye hazır olduğunu duyurdu.

Yaklaşık üç aydır geliştirilmekte olduğu bilinen LibreOffice 5.1, herhangi bir işletim sistemi ayırt etmeden bütün masaüstü kullanıcılarına bir açık kaynaklı ofis yazılımın sunabileceği en etkili özelliklerle geliyor. Bu yeni versiyonla birlikte LibreOffice'in Linux, Mac OS X ve Windows platformlarındaki en iyi ücretsiz ofis yazılımı olduğunu söylemek mümkün.

LibreOffice 5.1'de yeni Spreadsheet işlevleri ve özelliklerinin yanında, daha kolay ve gelişmiş bir kullanım için yenilenmiş bir tasarımı da içeriyor. Yeni sürümde OOXML dosyalarıyla daha iyi bir uyumluluğun yanında bulut sunucular üzerinde dosya okuma ve yazma, gelişmiş bir ODF 1.2 dosya formatı desteği de söz konusu.

LibreOffice 5.1'deki en önemli yeniliklerden birisi hiç kuşkusuz, çok daha işlevsel ve hızlı bir kullanım sunan, tamamen yeniden düzenlenmiş grafik kullanıcı arayüzü. Bu bölümde Calc, Impress, Draw ve Writer gibi LibreOffice'in ana bileşenleri için yeni bir menü olduğu görülüyor.

LibreOffice 5.1'i GNU/Linux, Mac OS X ve Microsoft Windows için ücretsiz indirebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Ücretsiz LibreOffice kullanın.. Kapitalist Microsoft'u desteklemeyin..

LibreOffice'i herkese tavsiye ederim. MS Office'ten hiçbir eksiği olmayan bir yazılımdır. Geçtiğimiz günlerde onlara süper özellikler gönderdim. Onları da gerçekleştirirlerse, eşsiz bir ofis yazılımı olacaktır...

@cleverman Sen kimsin yahu? Senelerdir şöyle yaptım böyle ettim diyorsunda ortada yaptığın bir şey yok. Varsa eğer göster ispatla. Bende aya gittim karanlık tarafına (yersen)!

Libreoffice bir süre kullandım sadece yaşadığım tek sıkıntı Türkçe yazı denetimindeydi onuda zemberek denilen bir eklentiyle hallettim ama yine çok ol iyi düzeltme yapmadı kelimelerde. Tabi yazı denetimini kaç kullanıyor bilemem yazım yanlışları için...

@14 Şubat 2016 09:05 sanırım telefonunun yazım denetiminde de sorun var.

Arkadaşlar LibreOffice`de fotoğrafın üzerine yazı yazabiliyor muyuz?

Bir iki makyaj yap office 2013 oldu sana 2016 bayıl Microzorta 500TL, 600TL :) Kur Linux dağıtımını.. Libreoffice içinde yüklü gelsin. Haa.. Microzortmu? ona da kol saati.

Bende yaklaşık 2 ay önce keşfettim gayet kullanışlı sanırım bu sürümde uyum üzerine calıştılar bazı dosyalarda uyumsuzluk oluyor özellikle sayısal tablo işlemlerinde

ms office'den eksiği yok diyenler kendileri bile kullanmamışlar heralde çünkü libreofficede yazdığınız bir şeyi officede açtığınızda farklı görünebiliyor. uyumluluk sorunu var. resmi belgeler için falan kullanılmaz. ayrıca çok kullanışsız çünkü yukarıya 50 tane buton koyunca iyi bir şey sanmışlar karma karışık olmuş. ama tabi dandik linux'de kaliteli office yazılımı olmayınca buna kalıyorsunuz o da ayrı..

@14 Şubat 2016 14:46 arkadaşım libreoffice kur uyum sorunu karşışında yazıcıdan çıkan çıktılarda sorun çıkmaz illa microsoft officele mi açıcam diye diretiyorsun.. Ben okulda öğretmenim portatif libreoffice yanımda oluyor onla açıp yazıcıdan çıktı alıyorum o kadar.

@15 Şubat 2016 00:01 ben de okulda öğrenciyim linux kurduğum sıralar libreoffice kullanmaya korkuyordum çünkü ödevler doc dosyası halinde teslim edilebiliyor. neyse ki linux kullanmayı bıraktım öyle gelişmemiş sistemler tarzım değil. herkes kendi kafasından konuşmayıp toplanıp doğru düzgün bir sistem yaparsa öyle geçerim yoksa böyle zor (telefonda android gibi). yoksa her güncellemede bir yeri patlıyor ekran kartı desteği yerlerde falan filan.

Harika bir ofis yazılımı....

Tek sorun MS uyumu. PDF olarak çıktı alıp taşıyorum dosyami ama düzenlenmesi gereken dosyalarda sorun olabiliyor

Mobil varsa süper olacak.

LibraOffice ve OpenOffice 1numara kullanmayı bikmiyonuz iftira atıyonuz

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost