Ücretsiz Xbox Music akış hizmetini durduruyor

Microsoft'un bu popüler hizmetinin ücretsiz sürümü, çok yakında tarihe karışacak!

Ücretsiz Xbox Music akış hizmetini durduruyor!

Microsoft, Xbox Music kullanıcılarının 1 Aralık tarihinden itibaren ücretsiz olarak müzik akışı yapamayacaklarını duyurdu.

Şu an internet, Windows 8 ve Windows 8.1'li cihazlar üzerinden hizmetin reklam destekli sürümünü kullanmanız mümkün. Ayda 9.99 dolarlık ücret ise size hizmete reklamsız, tüm cihazlardan erişim hakkı tanıyor. Buna 90 binden fazla klip ve PC, tablet, telefondan çevrimiçi dinleme özellikleri de dahil. Dolayısıyla Xbox Music'e konsol veya telefondan erişmek için, zaten ücret ödemek gerekiyordu. Ancak 1 Aralık'tan itibaren kısıtlı, ücretsiz sürümü kullanma şansı dahi sunulmayacak.

Yeni sıkça sorulanlar sayfası, değişikliği şu sözlerle açıklıyor: "Xbox Music müşterilerimize nihai müzik satın alma ve üyelik hizmeti deneyimini sunmak istiyoruz." Değişiklik, şu anki üyeleri etkilemeyecek ve hali hazırda satın alınmış olan parçalarda herhangi bir değişiklik olmayacak.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Spotify varken. ..

Bu arada xbox Music in Windows 8 de ki ara yüzü çok kötü be arkadaş. Kim bu servise neden para versin ki? Kaldı ki Türkiye de de çalışmıyor zaten.

1 kere kullanmışlığım yok olmasa da olur.

Mix radio kullanırım daha iyi ozmn...

Beş para etmez hic acip kullanmadim sadece kendi muziklerimi dinlemek için müzik calarini kullanmistim oda bi ise yaramiyor

geliştirerek windows media player'dan daha kullanışlı hale getirdiklerine inandıktan sonra "windows media player" diye bir şey olmaycak

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir