Uçuş bilgileri cebe geliyor!

Uçakların İstanbul, Ankara ve İzmir'de TAV havalimanına iniş kalkış bilgileri cebinize geliyor.

  • Ongun Batuhan Altan
Uçuş bilgileri cebe geliyor!

Tek bir kısa mesaj ile havaalanlarındaki uçakların iniş- kalkış bilgileri cep telefonunuza geliyor. TAV, Ankara, İstanbul ve İzmir'de yolcu karşılamalarında veya uğurlamada yığılmaları önlemek için cep telefonlarına kısa mesaj servisi (SMS) vermeye başlıyor.

İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndaki uçuşlara ilişkin bilgiler anlık olarak, 2811'e operatör ismi fark etmeden SMS gönderilerek alınabiliyor. İstanbul Atatürk Havalimanı için IST, Ankara Esenboğa Havalimanı için ANK ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı için IZM yazarak boşluk bırakmaları ve havayolu kodu ile uçuş numarasını belirtmelerinin ardından da yine boşluk bırakarak kalkış için K, iniş için ise I yazarak 2811'e SMS göndermek yeterli oluyor. Hizmet İngilizce olarak da sunuluyor. "Uçuş Bilgi Servisi" nden İngilizce faydalanmak için kalkış (departure) için D, iniş (arrival) için A yazarak tüm operatörlere SMS gönderilebiliniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Bu kadar bilgiyi ben giremem ve not alamamda kullanışlı olmamış.

güzel düşünülmüş ama bencede pek kullanışlı olmamış, onla ugrascagıma direk havalimanını arayabilir yada internetten bakabilirim. gerci bu bilgiler olmadan nası istenen saatler verilebilir orasıda ayrı ama...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play