Ucuz iPhone başta her ülkede çıkmayabilir!

Yeni bir iddiaya göre Apple'ın çok konuşulan ucuz iPhone'u, bakın piyasaya nasıl çıkacak...

Ucuz iPhone başta her ülkede çıkmayabilir!

Apple'ın cep piyasasının alt kesimlerinin de kontrolünü eline almak üzere bir ucuz iPhone geliştireceği, aylardır konuşuluyor. Henüz ortaya çıkan bir rapor ise ucuz iPhone'un başta kısıtlı olarak piyasaya sürüleceğini iddia etti.

DigiTimes'ın "Tayvan'daki iPhone tedarik zincirinde dolaşan söylentilere" dayandırdığı haberine göre uygun fiyatlı iPhone, 2.5 milyon ile 3 milyon birim arasında üretilecek ve öncelikle gelişmekte olan piyasalarda denenecek. Ancak sitenin haberini dayandırdığı kaynaktan şüphelenmemek elde değil.

Söylentiden anlaşılıyor ki ucuz iPhone'un başarısı, gelişmekte olan piyasalarda denendikten sonra farklı bölgelerde de satışa sunulabilecek. Yine de rapor, böyle bir plandan bahsetmiyor.

Bugüne kadar ortaya çıkan birçok ucuz iPhone söylentisi var. Bunlardan belki de en önemlisi, cihazın 330 dolar civarında bir fiyata sahip olacağı yönündeydi. İpuçları, ucuz iPhone'un yaz sonunda veya Apple'ın geliştirici konferansı WWDC'de ortaya çıkabileceğini işaret ediyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Geç bunu anam babam geç...

epıl diğer pazarlama firmaları gibi on beş günde bir ürün çıkartmaz hele hele ucuz ürün hiç çıkartmaz. hayal kurmayın derim....

gelin ve damat giydirme oyunu

giysi giydirme oyunu

Kendisi ne vaad ediyordu ki ucuzu ne olacak.1.2 mp kamera oled ekranla mı çıkacak

eğer resimdeki gibi olacaksa çıkarmasın :D

@06 May 2013 20:50 aynen böyle düşünüyorum :D

ucuz iphone çıkacaksa diğerlerinden sıradan insanın bile ilk bakışında farkını anlasın bence :)

Ucuz dediği ürün de çıksa bizim ülkede en az 1000 TL ye satılır zaten.

Apple samsungun her sınıfta telefon satış politikası yüzünden 2. sıraya düştü. Buna dur demek için böyle bir manevra yapabilir, ancak pek kaliteli birşey olur mu? Sanmıyorum.

330 dolar... hııı ucuzmuş (!) Türkiye fiyatını düşünmeye başladım.

ucuz iphone dedikleri trde normali 3000den basliosa bunlarin en ucuzu 1500 tl olur oda ucuz degil zaten

Android ile rakip olabilmek için yapmaları gerekiyor. Aynı şeyi iPad mini ile yaptılar. Yoksa Android tabletlerin önüne geçemeyeceklerdi.

5 hariç diğer modellerin 3,5 inc olduğunu düşünürsek ve bunun daha da ufak olacağını düşünürsek 2,8 veya 3 inclik telefonlar 150-200 lira iken yurt dışı fiyatının 300 dolar olması ülkemize geldiğinde vergiler vs 800 liradan aşağıya olacağını sanmıyorum değer mi? Almak isteyen üzerine 100 200 lira daha koyar 4 alır

aaaaaaaaa ne de küçükmüüüüüüüüş

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir