Ucuz iPhone'un tasarımı böyle olabilir!

Söylentilere göre ucuz iPhone, ne iPhone 3G'ye ne de iPhone 5'e benzeyecek. Peki ama nasıl olacak?

  • Zeynel A. Öztürk
Ucuz iPhone'la ilgili birçok detay ortaya çıktı
Bu açıdan baktığınızda iPhone 5 gibi görünecek

Apple'ın üzerinde çalıştığı iddia edilen "Ucuz iPhone"dan yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Henüz hiçbir resmi açıklama bulunmasa da bazı "güvenilir kaynaklar", cihazın birçok özelliğini şimdiden sıralıyorlar.

Son iddialara göre ucuz iPhone, çoğunlukla plastik bir kasaya sahip olacak, ancak iPhone 3G veya 3GS'in tıpatıp aynısı olmayacak. Rapora göre ucuz iPhone, iPhone 5'in plastikleştirilmiş sürümü de olmayacak.

Peki ucuz iPhone nasıl olacak? iLounge'un güvenilir kaynakları, cihazın melez bir yapıya sahip olacağını söylüyor. Buna göre uygun fiyatlı iPhone, iPhone 5'in 4 inç'lik ekranıyla gelecek, alt kısmı ise iPod touch'a benzeyecek.

iLounge, telefonu görmüşçesine detaylı bilgiler veriyor. Siteye göre ucuz iPhone, önden aynı iPhone 5 gibi görünecek. Sensörler, kamera ve düğme sıralamaları aynı olacak, bununla birlikte ekran çözünürlüğü sadece 1136x640 olacak. Telefonun iPhone 5'ten bir milimetre daha uzun ve bir milimetre daha geniş olacağı söyleniyor. Bunun yanında ucuz iPhone, iPhone 5'ten tam 1 milimetre daha kalın olacak.

Siteye göre ucuz iPhone'a yandan baktığınızda onun iPod touch'tan ve iPhone 4'ten önceki iPhone'lardan örnek aldığını göreceksiniz. Yani yuvarlak ses düğmelerinin yerini uzun, ince düğmeler alacak. Telefonun yan tarafının ve arkasının iPhone 3G ve iPhone 3GS'in aksine düz olacağı söyleniyor. Site, bu sayfada telefonla ilgili daha başka iddialarda da bulunuyor.

Apple henüz resmi bir açıklama yapmadığından bu özelliklerin doğruluğunu onaylamamız güç. Ancak sızıntıların hızına bakacak olursak, yakın zamanda ucuz iPhone'dan daha fazla bilgi ve görüntülerle karşılaşabiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

yapmayın ucuz iphone ne gerek var

yapsınlar iyi olur

NEYE BENZEYECEĞİNİ AZ BUÇUK TAHMİN EDEBİLİYORUM. :DDD

Sanki samsung çakması gibi birşey olmuş...Özellikle ses artırma,kısma kısmı

ucuz iphone felan çıkmaz hayal kurmayın. Apple diğerleri gibi bi pazarlama firması değildir....

hdmi bağlantıs ve dlna bağlantısı olsun tvye bağıyak yeter

@30 Oca 2013 16:08 Apple TV alırsın 100dolara ister iphone, ipad, ipod, Mac ya da PC'yi kablosuz olarak TV'ne bağlamış olursun. Kablo sök çıkar derdi de yok. Oyunları da Full Ekran oynarsın vs vs.

mercedes ucuz araba yapıyor mu? bırak ucuz telefon işini samsung yapsın

@30 Oca 2013 16:17 yapıyor, mercedesin yeni A serisi..

@30 Oca 2013 16:17 begenmediginiz samsung bugatti gibi de ürün yapıyor -------> note 2.

@30 Oca 2013 21:38 ya da c180?

@30 Oca 2013 21:38 A serisi 60binTL, çok mu ucuz?

@MA01 s3 ü 2000 TL ye aldım bumu ucuz ?

hiç gerek yok iphone u dahada pahalandırmaları lazım

BAZILARI İPHONE'U GÖZÜNDE O KADAR BÜYÜTMÜŞ Kİ, GÖRENDE ÇOK BİR ŞEY SANIR. ALLAH AŞKINA YAPMAYIN BUNU...

milletin inanası yok ama Steve jobs dan başkası bu pazarlama stratejisini yürüyemez. lakin iPad mini çıktı değilmiş. ucuz iPhone da çıkar. yarın widget destegide gelir derken bidebakmissin iOS u pazarlamaya başlamışlar başka markalara felan... hop bide bakmışsın synbianla aynı kader...

Sen de yorum yaz