Ucuza Baskı Ama Nasıl?

Ucuz yazıcılarla ucuz baskı mı? İlk kartuşlar hızla tükenir ve sonra her şey pahalılaşmaya başlar. Neyse ki orijinal mürekkep tankları için hesaplı yedekler var.

Ucuza Baskı Ama Nasıl? (Sayfa 2)

Bir kartuşun zamansız bozulması ya da kötü bir baskı, elbet sinir bozucudur, ama müşteri bu durumda daha avantajlı: Avrupa Birliği haklarına göre, ucuz kartuş satıcısı iki yıl boyunca bozulma riskini üzerine almakla ve müşteri şikayetçi olursa tazminat ödemekle yükümlü. Ayrıca malın satımını izleyen ilk altı ay içinde, son kullanıcının, parasını geri alma hakkı da bulunuyor: Bu durumdan kurtulmak için satıcı mallarında satış öncesinde hiç bir arıza olmadığını kanıtlamak zorunda.

Böyle gerginliklere yol vermemek için en iyisi, yedek HP tanklarınızı güvendiğiniz satıcılardan almanız. Ayrıca tüm rafı pahalı kartuşlarla doldurmak da doğru değil: Uzun süre bekleme, mürekkebin ağızda kurumasına neden olup bozulma riskini arttırıyor. Bu durum yeni üretilen kartuşlar için de geçerli.

Pratikte görülüyor ki, sonradan doldurulan kartuşlarla alınan baskı sonuçları orijinallerinin gerisinde kalmıyor, hatta zaman zaman onlardan daha kaliteli bile olabiliyor. Yazıcı üreticilerinin koydukları fiyatlardan yola çıkarak, bu şekilde yüzde 50’ye varan kazançlar sağlandığı söylenebilir.Yalnız hemen en ucuz mürekkep şişesine saldırmayın! Örneğin Inkjet ve Pearl ile edilen sonuçlar pek tatmin edici olmayabilir. KMP ya da Uprint gibi orta fiyat kategorisindeki mürekkepler hesaplı fiyat ve kaliteli baskının bir bileşimini sunuyorlar. Beklendiği gibi (ve ne yazık ki) en pahalı mürekkepler, kağıt üzerinde en iyi sonuçları da veriyorlar. Buna karşın hala orijinal mürekkebin üçte biri kadar daha ucuzlar.Ne yazık ki henüz tüm yazıcılara uyumlu, hesaplı, alternatif mürekkepler bulmak mümkün değil.

Çok satış yapabilmek için, dolum firmaları da ilk aşamada piyasada yaygın olarak kullanılan, pazar payı büyük modeller üzerinde çalışıyorlar.

En çok kazanç sağlayanlar, kartuşunu kendi dolduranlar
Lexmark kullanıcılarının iki seçenekleri var: Ya pahalı orijinal tanklardan satın alacaklar ya da kendileri bir dolumcu dükkanına gelecekler. Kartuşlarını dolum firmalarında yeniletmedikleri için de çok daha fazla tasarruf etme şansına sahipler. Bu yöntem aslında her firmanın ürünlerinde kullanılabiliyor. Aşağıda adım adım bir HP Deskjet 900’ün nasıl doldurulacağını ve dolumda dikkat edilecek noktaları açıklıyoruz.

Artık enjektör, mürekkep ve kullanım kılavuzundan oluşan dolum setlerini hemen her yerde bulabilmek mümkün. İyi haber: Dolum firmalarının verdiği bilgiye göre Lexmark kartuşları da tekrar doldurulup piyasaya sürülecek. Size önerimiz Lexmark yazıcınızın boş kartuşlarını da atmamanız, çünkü başlı başına maddi değere sahipler. www.kartusyenileme. com adresinde boş kartuşunuzu nakde dönüştürebileceğiniz yerler konusunda bilgi edinebilirsiniz. Benzer bir alım yeri de www.kartusyenile.com adresindeki online dükkan, ki inkjet kartuşlarını da orada bulabilmeniz mümkün.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Tekrar doldurulabilir kartuşlar mevcut piyasada üstelik çok ucuzlar. bunlar boş olarak geliyor siz elinizle dolduruyosunuz 5 yaşındaki bir çocuk bile yapar bunu inanın.üretici firmalar insanları kazıklamak peşinde geçmişten bugüne dek ama insan oğlu bunlarada bir çare buluyor pilanları suya düşüyor. kartuş sordum bugün 20 tl dediler. üretici firmalar size soruyorum kaç sayfa basacak o kartuşlar? 1000 tanemi ? 1500 tanemi ? hiç karlı değil. yazıcı alıp kullanmanın bi espirisi kalıyormu ? kalmıyor. lazerlede resim alamıyorsun vs vs hep baş ağrısı. tabi bunlar benim gibilerin sorunları değil genelinde böyle.

Sen de yorum yazBu konuda okuyacaklarınız
1
2
Ucuza Baskı Ama Nasıl? (Sayfa 2)
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir