UFO hacker'ına dev bir destek daha...

UFO hacker'ı McKinnon'ı ABD'nin elinden kurtarmak isteyenlere dev bir isim daha katıldı...

  • Yaşar Tuna Zorlu
Daily Mail'dan McKinnon'a destek kampanyası!
Daily Mail, UFO hacker'ının ABD'ye iadesine karşı çıkıyor...

Asperger Sendromu hastası Gary McKinnon'ın ABD'ye teslim edilmesini engellemek adına hemen her yol denendi. Şimdi ise, İngiltere'nin e önemli gazetelerinden Daily Mail'in öncülüğünde büyük bir kampanya'ya başlanıyor.

Gazete, zayıf güvenlik sistemlere sahip Pentagon bilgisayarlarına, dünya dışı canlıların varlıkları hakkında bilgi sahibi olmak istediği için girdiğini iddia eden hacker'ı ABD yetkililerin ele geçirip uzun süre hapse mahkum etmek istemesini sert bir dille eleştiriyor.

Ayrıca İngiliz Danışman Alan Johnson'ın ABD'li yetkililere karşı çıkması için çevrimiçi olarak imza kampanyası başlattılar. Kampanya'nın şu an ünlü destekçileri bile mevcut. David Gilmour, Londra Belediye Başkanı Boris Johnson ve Beyrut eski rehinelerinden Terry Waite bunlardan sadece bir kaçı.

Independent anti-terör uzmanı Lord Carlile ve Oscar ödüllü Julie Christie'de McKinnon'un ABD'ye iade edilmesine karşı ses çıkaranlardandı.

McKinnon 2001 ve 2002 yıllarında ABD Ordusu ve NASA bilgisayarlarına sızarak dünya dışı varlıklara ait bilgilere ulaşmaya çalışmıştı; fakat bahsedildiği gibi 700,000 dolar zarara sebep olduğunu inkar ediyor.

İngiltere'de 2002 yılında tutuklanan hacker'ın ABD tarafından iade istemi 2005 yılında söz konusu olmuştu. Biz de buradaki, buradaki ve buradaki haberlerimizde McKinnon'ın ilginç hikayesini sizlere aktarmıştık...

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

sokun hapise yatsin ömür boyu madem hackliyon yakalmican türk olmadigin nerden belli olsan yakalanmazdin

hack yapacagina kur kendin sattelitlerini ve uzay araclarini git bak varmi yokmu ne urasiyon hacklemekle

ulaştığı bilgilerle mutlu olmuş mu bari merak ettim

Amerikanın insanlıktan sakladığı büyük sırları , McKinnon'un öğrenmiş olmasından dolayı bu kadar ağır hapis isteniyor olmasın ??..

@12:13

ilk linkin üçüncü sayfasını okumadın galiba

"56k modemle dokümanlara ulaşması uzun süren McKinnon uzayda çekilmiş bir UFO veya Amerikan uzay taşıtının resmini içeren bir dokümanın üçte ikisini indirmeyi başardığını belirtiyor."

Bazı Arkadaşlar nedense bir halt bildiklerini sanarak yorum yapdıklarını sanıyorlar. Türkiye'de hacker mı var ??? Türkiye'de bırak hackerı Lamer bile yok denecek az. Nereye hackerlık yapıyon ?? İnternet hızın neki senin hackerlık yapıyon. Şimdi kalkıp saçma sapan örnkeler göstermeyin bana. Yok efendim adam bankayı boşaltmışda şöyle soymuş böyle yakalanmamış da FBI , İnterpol peşindeymişde cartmışda curtmuşda. Adam kendi yazdığı güvenlik algoritmasını aşmış. Bunun adı hackerlık değil dolandırıcılıktır. Hackerlığında bir şerefi var canım. Hacker oldugumu iddaa etmiyorum sadece hackerın ne oldugunu biliyorum. Adamı deli edersiniz siz yorumlarınızla

Neymiş efendim Türk olsa yakalanmazmiş. Doğru araştırın bakın dünyada aranan kaç tane türk hacker var ondan sonra konuşun. 1 elin parmaklarını geçmez. onlarda zaten türkiyede değillerdir emin olun. Bir noktaya daha değinmem gerek. Atatürk ne demiş türk övün çalış güven demiş. siz ne yapıyorsunuz. övünden sonrasını sallıyorsunuz. En basit örnek, NBA'da hidoyu okadar şişirdiler ne oldu. hani geliyodu türkoğlu yeri göğü inleterek. son maçta .... sıvadı onun yüzünden kaybetttinler. diyeceğim o ki lütfen birazcık övünden ileri gidinde boyunuzun ölçüsünü görelim

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir