UFO hacker'ının son kumarı tutmadı!

Pentagon ve Nasa'nın sistemlerine sızıp UFO belgelerini arayan Gary McKinnon'a kötü bir haber daha.

İnsan Hakları Mahkemesi'nden ret
McKinnon: ABD'ye teslim edilecek!

Gary McKinnon'ın hikayesi için tıklayın...

Verilen mahkeme kararı için tıklayın...

Şu sıralar Dünyadaki en popüler isimlerden biri olan ve UFO'larla ilgili gizli bilgilere ulaşmak için Pentagon ve Nasa'nın sistemlerine izinsiz giriş yaptığı suçlamasıyla yargılanan İngiliz hacker Gary McKinnon'ın geleceği pek parlak görünmüyor. McKinnon'ın Amerika'ya tesliminin engellenmesi için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne yaptığı temyiz başvurusu reddedildi. Yani McKinnon'ın Amerika'ya teslim edilmesi için pek bir engel kalmamış gibi görünüyor.

Avukatları McKinnon'a geçtiğimiz günlerde Asperger sendromu teşhisi konulduğundan dolayı davasının İngiltere'de görülmesini talep ediyorlar. Asperger sendromu ne diye soracak olursanız, bu yüksek seviyede bir otizm çeşidi.

Geçtiğimiz aylarda İngiliz mahkemelerine yaptığı temyiz başvurusu reddedilen 42 yaşındaki McKinnon, böylece bir darbe de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nden almış oldu. McKinnon'un avukatı Karen Todner, McKinnon'un suçlarını İngiliz topraklarında işlediğini ve davasının da İngiliz yetkililer tarafından görülmesi gerektiğini savunuyor.

Terörist olarak yargılanacak

Karmaşık bir uluslararasın hukuk davasına dönüşmeye göz kırpan McKinnon davasının Amerika'da görülmesi halinde, usta hacker Amerikan güvenlik yasaları gereği terörist olarak yargılanmak ve çok daha uzun hapis cezasına çarptırılma tehlikeleriyle karşı karşıya kalacak.

Avukat Todner, bu davanın başka bir öneminin de, son zamanlarda İngiliz vatandaşlarının başka ülkelerin adalet sistemlerine yargılanmalarının gittikçe artmakta olan bir trend haline gelmesi olduğuna dikkatleri çekiyor.

Pentagon ve Nasa sistemlerine giren McKinnon, yaptıklarının Amerika Birleşik Devletleri'nin güvenliğini tehdit etmediğinde ısrarlı. Gençliğinde 1983 yapımı WarGames filminden esinlendiğini belirten McKinnon, amacının sadece UFO'larla ilgili gizlenen bilgilere ulaşmak olduğunu söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

abd'nin canı cehenneme yanlış yapmışsın moruk ben olsam o bilgileri tüm dünyayla paylaşırdım abd ne mal olduğunu bütün dünya görürdü

yandı valla ABD'NİN ELİNDE...

Türkiye'ye gelsin o. istediği raporu verirler bizimkiler...

Türkiye'ye gelsin o. istediği raporu verirler bizimkiler...
-------------------------------------------------

İstediği raporu verirler doğru ama, dikkatli olması lazım. Hastanede muayene için beklerken, başkası ile karıştırıp dalağını, böbreğini almasınlar.

Adamın başına ne gelirse ya meraktan ya ....

UFOlar konusunda elle tutulur bir şeyler olmasa ABD bu kadar üstelemezdi bence.

çok şey biliyor diye adamı asacaklar :(

eden bulur arkadaş!

ufo diye birşey olmadığı bu söylentilerin sadece abd nin gizli deneylerini gizlemek için kullanıldığını zaten geçmişte biri açıkladı. adamın ulaştığı bilgiler abd nin askeri deneylerinin belgeleri o yüzden nerde olursa olsun o adamı yaşatmazlar...

bencede hakiki mal dünya ile paylaşsa şu anda herkes arkasın da olurdu ama abd "ye teslim olsa bile ingiltere ondaki bilgileri almıştır

amerikalılar bence merak etmişlerdir nasıl girdidiye onu örenmek icin adamı carıyorlar

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir