Uğruna servet dökülen cep!

Samsung'un S4, Apple'ın iPhone 5 için harcadığını unutun! Bu cep için öyle bir servet dökülecek ki!

Uğruna servet dökülen cep!

Motorola'nın uzun bir süredir üzerinde çalıştığı Moto X modeline tam yarım milyar dolarlık bir reklam ve tanıtım bütçesi ayrıldı. The Wall Street Journal gazetesinde yer alan bir habere göre Motorola'yı geçtiğimiz yıl satın alan Google, Moto X adıyla anılan akıllı telefonu yarım milyar dolarlık dolarlık bir pazarlama bütçesiyle tanıtacak.

Tek bir cihazın reklamı için ayrılan bütçenin büyüklüğü Moto X'in en büyük rakipleri olması beklenen iPhone'un üreticisi Apple'ın, iPhone'lar için toplam 663 milyon dolar ve Galaxy S serisinin üreticisi Samsung'un tüm seri için 597 milyon dolar olan senelik reklam harcamalarına bakıldığında daha da iyi anlaşılıyor.

ABD'de üretilecek cihazın ülkedeki en büyük 4 telekom firması tarafından kontratlı olarak satılacağı ve farklı renk seçeneklerine sahip olacağı gelen bilgiler arasında. Ayrıca Google, telefon için "siz nasıl isterseniz öyle olacak" şeklinde bir tanımlama kullanıyor. Ancak bu cümlenin tam olarak ne anlama geldiğini henüz kimse net olarak anlamış değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

Yarım milyar dolar, 500 milyon dolar etmiyor mu yoksa kafam mı güzel?

@14 Tem 2013 16:09 nasıl etmiyor iyi bi düşün bakalım :))

Yanlışım varsa düzeltin ama yarım milyar dolar dediğiniz zaten 500milyon dolar olmuyor mu? Apple 663 Milyon dolar harcamış. Yani daha çok harcama yapmış. O halde bu başlık niye?

@14 Tem 2013 16:11 Akıllı Apple'ın bir senelik reklam harcaması o. Çaktın mı köfteyi ;)

@14 Tem 2013 16:11 yok o apple ile samsung'un senelik reklam harcamaları ama google tek bir telefon için 500 milyon tl harcayacakmış, makaleyi yazan kişi havalı olsun diye iphone 5 s4 falan demiş :)

@14 Tem 2013 16:11 Dikkatlice okursa tek model için harcama demiş. Yani Apple bütün ürünleri için yaptığı harcama tutarı 663 milyon dolar. Bahsedilen 500 milyon dolar sadece tek bir telefon için harcanan para.

@14 Tem 2013 16:11 apple in tüm cihazları için toplam altı yüz küsürkenn motorola sadece bir cihazı için bu bütceyi ayırıyor dev olan sey o

@14 Tem 2013 16:11 ewet ama şöyle bak olaya bmw 3.18 mercedes e500 gibi arabaların reklam harcamaları say onları sn tut tofaş şahin için yarım milyon harca... bu adamların gövde gösterisinin ve kendilerine güvenlerinin ispatı gibi gösterilmeye çalışıyor... tıpkı hükümetimizin 23 milyar $ borç kapatıp övündükleri gibi ama diğer taraftan 243 milyar $ yeni imzalanan borçtan söz edilmez tabiki...

Google istediğini alamazsa Motorola'yı da kapatır, olan Motorola telefonu olanlara olur...

Beyler Apple ve samsung bütün bir sene boyunca tüm ürünleri için 597-663 milyon dolar harcıyor. Google ise 500 milyon doları sadece tek bir cihaz için harcıyor. Olay bu

@14 Tem 2013 16:58 Hayır haberde Apple'ın iPhone 5'in reklamına harcadığı bütçe, Samsung'un ise senelik reklam bütçesinden bahsedilmiş. Galaxy S4'ün üreticisi Samsung derken, bu kast ediliyor.

Kafan güzelmiş canım , nerden aldın ? 500 milyon diğerlerinden küçük değilmiki yoksa matematik hocasına mı kızayım

oruç başa vurmuş 1 Milyar Dolar \ 2 = 500 milyon dolar :)))))

@14 Tem 2013 17:39 biz de onu diyoruz

Büyük risk ama bu riski google almıyacak ta kim alacak

ama google şimdiden 500milyon dolar harcamayı planlıyor ve bu daha fazlasını harcayabilir anlamına geliyor bence moto x muhteşem olacak tek korkum işletim sisteminde arayüz değişikliği yapılıp yapılmayacağı yapacakları şey aslında çok basit yüzeysel bizim gibi bakan insanlar için;kamerası iyi, ses kalitesi iyi, görüntüsü-tasarımı iyi, bütün konularda hızlı, kırılmayan-çizilmeyen-toz tutmayan, görüntü kalitesi iyi olan, arayüzü iyi olan, kullanıcıyla iç içe olan, sürekli güncellenen bi telefon olsun yiter az söyledim sanki daha söylencek çok şey öyle değil mi? :)

@14 Tem 2013 17:54 yeter* diye yazılıyor yalnız o...

Eric Schmidt'in elinde gozuken telefon eger motoX ise, telefon cok şık gozukuyor. Cok pahali olacagi kesin ama param olursa ilk alacagim telefon olcak

iPhone'un üreticisi Apple'ın, iPhone'lar için toplam 663 milyon dolar ve Galaxy S serisinin üreticisi Samsung'un tüm seri için 597 milyon dolar olan senelik reklam harcamalarına bakıldığında daha da iyi anlaşılıyor.

Sen de yorum yaz