Ulaştırma bakanından YouTube'a gizli mesaj

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'dan, YouTube'a üstü örtülü bir mesaj geldi. İşte o sözler...

Ödül töreninden mesajlar
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım

HP'nin Türkiye'deki 20. yılı dolayısıyla düzenlenen "20 Yılda 20 Ödül" törenine katılan Yıldırım, buradaki konuşmasında, bilgi ve iletişim teknolojilerinin bir sektör olmaktan çıkarak bir yaşam tarzına dönüştüğüne işaret ederek, "Bilgi ve iletişim teknolojileri kullanmayanın ne küresel ne yöresel rekabette ayakta kalma şansı yok" değerlendirmesini yaptı.

Türkiye'nin bilgi toplumuna dönüşümü vizyonu çerçevesinde 2023 hedeflerine değinen Yıldırım, 2023 yılında bilgi ve iletişim teknolojilerinin cirosunu 160 milyar dolara ve bunun içinde yazılımın payını yüzde 50'ye çıkarmayı amaçladıklarını aktardı. Hali hazırda 37 milyon internet hizmeti kullanıcısına ulaşıldığını kaydeden Yıldırım, son dönemde sektöre yönelik gerçekleştirilen yasal çalışmalar hakkında bilgi verdi.

İşte YouTube mesajı...

Bu sözlerin manası "Parayı verin, erişime açalım" mı?

Yıldırım, "Her ne kadar sektördeki her faaliyet kayıtlı ise de genel anlamda zayıf yönleri, kuvvetli yönleri, fırsatları, tehditleri maalesef tam anlamıyla ölçecek bir altyapımız yoktur" diyerek, böyle bir altyapıyı oluşturmaya çalıştıklarını söyledi.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Youtube'a erişimin yasaklı olmasına ilişkin, bu kuruluşa, burada hizmet sağlıyorlarsa bir temsilciliğin, bir muhatabın olması gerektiğini söylediklerini belirterek, "Bundan bile imtina ederseniz bu ülkenin sizin için yapacağı bir şey yok" dedi.

Hurriyet

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

yasakları kınıyorum ama şu da bir gerçek ki tarihine sahip çıkmayan bir toplumuz gerçekten, kendi geçmişini benimsemeyen kaç ülke vardır dünyada acaba ? google dns kullanarak youtube a girin , search kutucuguna george washington yazın çıkan önerilere bakın ... bir de kutucuğa Atatürk yazın bakın ne öneriler çıkıyor. bir toplumun bireyleri ancak bu derece saygısız olabilir, eleştiri olabilir ama her şeyin bir ölçüsü olmalı, kimse bir şeyi benimsemek zorunda da değil fakat bu resmen rezalet . rezil ettiler bizi dünyaya ..

o kadar site dururken youtubemi kaldı...

ben google'ın youtube açılsın diye kolay kolay birşeyler yapacağını zannetmiyorum nasıl olsa en tepedekinden en alttakine kadar giren zaten giriyor

Bakan Bey acaba ne zaman gerçek hızlı tren açılışı yapacak acaba?:)
Vergi toplanacak yerşeri iyice şaşırdı Bakan Bey!:)

Mason loca ve derneklerini 24 saat içinde yasaklayarak kapatan Atatürk'e mason yakıştırması yapmaya çalışan algılama bozukluğu çeken sağlıksız vatandaşlarımız yalnızca youtube.com'da mı var? Böyleleri her yerde ve her zaman var. Youtube yasaklandı da ne oldu, rezalet sona mı erdi? Yasak olduğu için görebilmemiz de mümkün değil, ne şanımız kaldı ne şerefimiz, yaqsak olursa oralarda önüne gelen de böyle atıp tutar işte....

Bakan ayrı telden çalıyor Başbakan ayrı telden çalıyor, teknoloji bambaşka telden. Sağlık bakanı herkes aşılansın diyor. Başbakan ben yaptırmam diyor. Ulaştırma bakanı Youtube erişim yasak diyor. Başbakan ben giriyorum zaten diyor. Böyle hükümetin böyle hizmeti, böyle icraatı olur işte.

youtube'da başbakan ile ilgili videolar oldugu için youtube kapandı

Dünya kadar yasaklı site var... Bir tek YouTube değilki! Bu sansürcü zihniyeti anlamak mümkün değil. Ayrıca Sayın Bakan teknolojiden cok iyi anlar, USB modeme zımbırtı demiştir ayrıca zamanında YouTube giremiyoruz diyenlerede ne işiniz var elalemin sitesinde dedi... Memleketi yönetiyor bunlar

you tube nınde cok umrundayız. zaten gıren gırıyo ınternette her yere.

youtube u kapatıp yeni bir site açarlar o daha mantıklı bizde Türkiye nin para kazanmasını isteriz ama bence bu iş böyle olmaz

açın şu youtube'u. rezil etmeyin dünyaya bizi.

Ulaştırma bakanının bilgi ve tecrübesi Hp nin düzenlediği etkinliklere katılmaya yetmez o gitsin ABD nin kamyon şöförleriyle etkinliğe katyılsın onun ortamına daha çok uyar. istenmeyen içeriği yasaklayacaklarına pire için yorgan yakıp siteleri yasaklıyorlar. Bizemi ceza veriyorlar yoksa sitelere mi?

youtube acınmıs. siz kimden yanasınız ? elim yabancisindan mi. bos bos orada burada vakit gecirecegine birileri gibi calısında tr de de youtube benzeri siteler mevcut olsun baka bakalım kimse kapatıyor mu düzgün is yapanı.

Alıntı:
''Ulaştırma bakanının bilgi ve tecrübesi Hp nin düzenlediği etkinliklere katılmaya yetmez o gitsin ABD nin kamyon şöförleriyle etkinliğe katyılsın onun ortamına daha çok uyar. istenmeyen içeriği yasaklayacaklarına pire için yorgan yakıp siteleri yasaklıyorlar.
Bizemi ceza veriyorlar yoksa sitelere mi?''
--------------------------
Eleştiri ya da yorum yazarken terbiye sınırlarını aşmamak bu kadar mı zor ? Bakanı sevip sevmeyebilirsiniz.Verdiği tüm kararları da beğenmeyip tu kaka yapabiliriz.Ama sen bu tarz hakaret içeren yazıyı yazarsan o zaman adama sorarlar.Sen HP den daha mı iyi biliyorsun etkinliklerine kimlerin hangi nedenle katılıp katılamayacaklarını.O zaman git HP ye danışman ol da görelim.Yazıktır ve de ayıptır.Klavyenin başına geçip adeta sütre gerisinden atış yapar gibi eleştiri gayesiyle değil de adeta hakaret maksadıyla yorum yapmayı kişi kendine yakıştırabiliyorsa o zaman pardon.Sözün bittiği yere geldik demektir.Bu arada biraz da sayın CHIP editörlerine hitap etmek isterim. Bu tarz ince hakaret içeren yorumlara yer vermenizi size yakıştıramadım.Saygılar. T.U.

09:22 T.U. Cevabım:
Sizin Binali Yıldırım'ın koyu bir hayranı ve göreceli olarak avukatı olduğunuz bariz açıktır.

Fikir ve düşünce özgürlüğümü kullanarak hakaret etmeden yorumlarımı yapıyorum. Hiçbir şekilde hakaret içermeyen yorumuma hakaret içeriyor denmesi, iftira ve HAKARETTİR. Yorumlarım serttir, dürüsttür, kanunu ezmez, yalakalık yapmaz, ayırdım yapmaz,yeri gelir A'yı savunur B'ye karşı yeri gelir B'yi savunur A'ya karşı ve bilgi-tecrübe ile yapılır. Dünya ve ahirette hesabının sorulabileceği düşünülerek yapılır, yiğidi öldürür ama hakkını asla yemez !!!

Maddi çıkarlar için başka sebepleri öne sürerek yasaklama, sansür politikası uygulandığını siz dahil herkes biliyor. sizde bu zihniyetin bir ürününü savunarak mutlu hayatınızı devam ettiriniz.

Binali Yıldırım beyin teknoloji alanında bilgi kültür ve deneyimlerini konuşmalarından biliyoruz. Bilgisiz birisine bilgili demek, terbiyeli olmak ise ben haksızım siz haklısınız ve siz terbiyeli olmaya devam ediniz ama bir Ulaştırma Bakanı kendi görev ve yetkilerini kullandığı alan hakkında hiçbir bilgiye sahip değilse ve danışmanları ne diyorsa onu yapıyor söylüyorsa yorumumu hak ediyordur. Modeme zımbırtı diyen bir bakan katıldığı HP etkinliğinde anlatılanları nasıl anlamıştır, ortama nasıl ayak uydurmuştur? Bu konuyla alakalı olarak çektiği zorlukları gören HP yetkilileri ve diğer katılımcılar kıs kıs gülmüşlermidir?
Yarın birgün Binali Yıldırım ABDli kamyon şöförleriyle toplantı yaparsa lütfen yorumlarımı kaçırmayın ve cevabınızı beklerim.

infoman / Uğur Doğan

Bakan'ın bilgisayardan anlayıp anlamaması önemli değildir, kimseyi de ilgilendirmez, ama bu bakan bilgisayarla ilgili karfarlara imza atıyor ise danışmanlarını iyi seçmeli ve doğru kararlar verebilmelidir. Yoksa böyle eleştirilir. Ulaşatırma Bakanı'dır, mantıken kamyonlarla ilgisi vardır, bilgisayarlarla değil. Eleştiri de bu yönden haksız gözükmüyor.

Sadece kızıp öfkelenmeyi biliyorsunuz. Bu ülkede hakkını arayan bir vatandaş göremeyecekmiyim, çok merak ediyorum. Youtube yasaklıysa gidip AİHM ye dava açın bu kadar basit. Sitelere engel koymakta yasadışıdır. Bir arkadaşımla beraber üniversiteye giriş sınavlarına yönelik AİHM ye dava açıp devletten 45000 dolar tazminat aldık. Şaka değil sadece bu haber basına sızdırılmadı. Hak ve hukukun işlemediği bir ülkede hakkınızı aramak için yapacağınız en iyi iş AİHM ye gitmektir. Bu ülkede kimse kimseye sahip çıkmaz. seto

benim derdimi anlaması gereken bizim seçtiğimiz kişilerdir, AİHM çaresizliğimizin temsilcileridir. Benim derdim AİHM verdiği yada vereceği karar değil, bizi dinlemesi gerekenlerin bizi dinlememesidir!!!
Halk için devlet var olması gerekirken ve devletin halka hizmet etmesi gerekirken bizde tam tersi devlet için halk var ve halk devlete hizmet ediyor.:) :)

İnce ince hakaret edip dalga geçmenin adını değiştirip eleşriri yaptık ya ne kadar övünsek azdır.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

İlginizi çekebilir