Ülkelerin çok konuştuğu ikinci dili hangisi?

Bu harita, ülkelerde en çok konuşulan ikinci dili açık seçik karşınıza getiriyor...

Hangi ülkede hangi ikinci dil konuşuluyor?

Yurt dışı seyahatlerinde yabancı dil bilmek elbette çok önemli bir artıdır. Ancak her ülkenin dilini bilmeniz mümkün olmayacaktır. Oysa sizin bildiğiniz yabancı dili, ikinci dili olarak konuşan ülkelerde de büyük kolaylık yaşayabilirsiniz. 

Bu minik web uygulaması da, tam olarak bu konuda bilgi vermek için hazırlanmış. Ülkelerdeki ikinci en çok konuşulan dilleri gösteren uygulama sayesinde, bilmediğiniz ülkelere seyahat ederken, karşılaşacağınız şartları daha rahat öngörebilirsiniz.

Örneğin, ABD'ye seyahat ederken İngilizce bilmiyor olmanız büyük problem olmayabilir. Yeter ki İspanyolca biliyor olun. Zira ABD'nin en çok konuşulan ikinci dili İspanyolca.

Aynı şekilde, sizin bildiğiniz dilleri birinci veya ikinci dil olarak konuşan ülkeleri de filtreleyip, yolculuk planlarınızı bu ülkeler üzerinden geçecek şekilde oluşturabiliyorsunuz.

Olivet Nazarene Üniversitesi tarafından hazırlanan haritaya ulaşmak için, buraya tıklamanız yeterli...

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Gerçekten işe yarayabilen bir konu.Sırf merak i.in olsa bile bakmaya değer. Fazla bilgiden göz çıkmaz ha :)

Bizim ülkenin tamamını asyada görüyor ne güzel ...

türkiye yok!..........

Türkiye'de Kürtçe'nin en çok konuşulan ikinci dil olduğu doğrudur ama ikinci dil olarak İngilizce daha yaygın. Yani bir derdin varsa İngilizce çözme ihtimalin daha yüksek.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir