Windows için Ultimate Boot CD'si oluşturun!

Acil durumlarda kullandığınız boot CD'si Linux değil Windows'lu olsun diyorsanız, makalemizi okuyun!

1. Bir Windows XP CD'si bulun veya satın alın

1. Bir Windows XP CD'si bulun veya satın alın
En az SP2 ile entegre bir Windows XP CD'sine bir ihtiyacınız var

1. Bir Windows XP CD'si bulun veya satın alın

Öncelikle Service Pack 2 entegre edilmiş bir Windows XP CD'sine ihtiyacınız var. Service Pack 1'li bir CD'de çalıabilir ancak daha önceki sürümler çalışmayacaktır.

Yeni bilsiayarlarla gelen OEM CD'lerin de burada çalışmayacağını söyleyelim. Bu Windows XP'nin bilgisayarınızdan ayrı olarak satın aldığınız perakande olarak satılan sürümü olması gerekiyor.

CD'nizi aldıktan sonra sürücünüze yerleştirin. Bir ISO dosyası ile çalışıyorsanız, tüm içeriğini WinRAR gibi bir programla bir klasöre açın.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

eywallah chip. iyiymiş bu.

Teşekkürler çok faydalı bir yazı yazı oldu.
Acava win7 üzerinden de bu işlemi yapabilir miyiz? Yani windows7 de bu xp cdsini oluşturabilir miyiz yoksa sistemde xp mi kurulu olmak zorunda?

Sürüclerle ilgili sorun yaşamamak için Service Pack 2 ve yüzlerce sürücünün entegre edildiği bir windows xp kullanılabilir. Bunları forumlarda bulmak mümkün.

erd commander ;)

Teşekkürler çok faydalı bir yazı yazı oldu.
Acava win7 üzerinden de bu işlemi yapabilir miyiz? Yani windows7 de bu xp cdsini oluşturabilir miyiz yoksa sistemde xp mi kurulu olmak zorunda?
-------------------------------------------------------------------------------
Bende bunu merak ediyorum.

hata veriyor ıso oluşturamıyor en son log bulunamadı diyor ne yapcaz

bunun usb den çalışanı yokmudur?

Bu BART PE türevi cd iyi oldu. Linuxdan kurtulduk.

xp için gereksiz.

Windowstan başka işletim sistemi kullanmayı beceremeyenler için bence de iyiymiş evet. Virüs yemiş Windowsları kurtarırken o da virüs yemeseydi keşke.

''Bu BART PE türevi cd iyi oldu. Linuxdan kurtulduk. ''

bence pencereden kurtul :D

"Windowstan başka işletim sistemi kullanmayı beceremeyenler için bence de iyiymiş evet. Virüs yemiş Windowsları kurtarırken o da virüs yemeseydi keşke."

Sen yazılmış kapanışı yapılmış bir boot cd ye nasıl virüs bulaştırmayı becerdin af olsun diye konuşun işte

64bit XP nin setup ini okuyamıyor.. Bence sınıfta kaldı 64bit kullanıcıları için.. Windows 7 boot CD hazırlayan versiyonunu da istiyoruz.. Tabi ki - XP ve Win7 64bit de desteklemeli...

BUNU BASKA YAZILIMLA WIN 7 ICIN DE KULLANABILIRIZ HATTA ISTEDIGIMIZ PROGRAM DA OLABILIYOR
bartPE

Xp ile format atabiliyorsan linuxla veri kurturabilirsin :D Linux kullanmak daha kolay artık :D

Ben CD yi oluşturup kullandım. İçeriği zengin ve geniş. Ama açılış süresi çok yavaş. İnsanı gıcık ediyor. Açılıp masaüstüne gelene kadar 3 bardak çay 2 tane de sigara bitirdim. Linux Live CD ler le yola devam.

birgün herkes linux kullanacak. facebook'a girmek farkında olmadan bile olsa linux kullanmaktır. :))

Bu cd'lerle hatta pc'ye ek yük bindiren ve hantallaştıran imaj programlarıyla da uğraşmaya gerek yok. Comodo Time Machine programını yükleyin. İşletim sisteminizin geri yükleme için anlık fotoğrafını alır. Ancak bu windows'un sistem geri yükleme özelliğine benzemez; windows altında çalışabilen program, bütün sisteminizi birebir adeta imaj programı gibi anlık olarak kaydeder. Virüsmü girdi, bir program sisteminizi mi bozdu hiç önemli değil. Hemen Time Machine ile düzgün zamanda aldığınız sistem fotoğrafına geri dönün mesele kalmasın.

ya önceki gün realtek i yükledim bilgisayrı yeniden bşlat dedim bilgisayarı açtım boot ekranı geliyo anakartın göstergeesi sonra yeniden başlıyo bu cd böyle sistem hatalarınımı düzeltiyor

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir