Ünlü basketbolcu Wade hacker peşinde!

NBA'in süperstarı, Miami Heat'in yıldız oyuncusu Dwayne Wade hackerlar'ın peşine düştü...

  • Melik Arslan
Ünlü basketbolcu Wade, hacklendi
Hacker'lar, ünlü basketbolcunun peşinde

NBA'in en iyi oyuncularından biri olan Dwayne Wade, takımı Miami Heat ile geçtiğimiz ay Dallas Mavericks'e yenilip finali Teksas'ta kaybetse de Teksas'a geri döndü. Ama bu kez basketbol oynamak için değil, çeşitli çevirim içi hesaplarına saldıranları bulmak için...

Wade'in mahkemeye Teksas'ta başvurmasının nedeni de iddiaya göre önemli derecede olan bir takım saldırıların o eyalette başlamış olması. Ünlü basketbol oyuncusunun söylediklerine göre 2007 ile geçtiğimiz Haziran ayı arasında hacker'lar tarafından Yahoo e-posta adresi, Twitter hesabı gibi Wade'in birçok çevirim içi hesabı ele geçirildi. Ayrıca Wade ile ilgili birçok hassas bilginin de saldırganlar yüzünden sızdırıldığı söyleniyor.

Wade'in şu anda hacker'lardan kurtulmak ve kalıcı bir şekilde önlem almak istediği de belirtilenler arasında.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

abi bu adama bulaşmayın bari

Biraz zor alırlar kalıcı önlemi :)

Eminim başarır :)

kolay gelsin FBI onları yakalar... pişman eder...

farzedelim dünyanın en ünlü siyasetçileri en düzgün din adamları aıds tedavsi görüyor ve dosyaları belgeleri tahlilleri sıkı sıkıya saklanıyor düşünün ki bu sistemlere girip bu bilgilere ulaştınız ve dünyaya açıklamakla tehdit ediyorsunuz para, hırs, bunların hepsi el değiştirebileceği gibi hackerların sonunuda getirebilir.

Çok üzüldüm gerçekten!!!

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play