Ünlü firma CryTek'te neler oluyor?

Crysis'in mimarı CryTek'te birşeyler oluyor? İşte herkesi şaşırtan, beklenmeyen gelişmeler...

  • Gökay Özbudak

Crysis ve FarCry serileriyle yakından tanıdığımız firma CryTek, Budapeşte'deki ofisinden birkaç işçiyi işten çıkartıyor. Gamasutra'nın haberine göre, Budapeşte'de 30 ila 35 çalışanın işten çıkartılması söz konusuyken CryTek'ten Avni Yerli bu konu hakkında yalnızca, Budapeşte'deki stüdyonun yeni bir odak noktası ve yönelimi olacağını söyledi.

Gamasutra'ya göre, şimdiden dokuz çalışan işten çıkartılmış durumda. Bunun sebebi ise daha önceleri Budapeşte stüdyosunun üzerinde çalıştığı ve yalnızca Xbox 360'a özel olarak çıkartılacak oyun, Codename Kingdoms gösteriliyor. E3 2011'de Microsoft tarafından küçük bir tanıtım filmi oynatılmış oyun hakkında çok az şey bilinse de, Kinect kullanılan bir orta çağ savaş oyunu olacağı düşünülüyor.

Habere göre, Codename Kingdoms'ın geliştirilmesi Budapeşte ofisinden Crytek'in merkezine yani Frankfurt'a kaydırılıyor. Budapeşte ofisi ise tabletlere özel olarak odaklanacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

gurur duyuyorum, daha ne diyeyim crytek, bizi unutma.

cevat usta ne diyorsa unu yapsın valla çıkarlar yoksa çeker kulaklarından :)

"Budapeşte ofisi ise tabletlere özel olarak odaklanacak." :)
bu haber iyiii
ipad'e bir crytek oyunu yani

Harika bir oyun Crysis. ne diyeyim. devamını bekliyorum. Crysis, Crysis Warhead, ve Crysis 2 hepsini de en az dörder kez oynamışımdır.

Sayın Chip, "Ünlü firma CryTek'te neler oluyor?" başlığı atmışsınız ve girişe "Crysis ve FarCry serileriyle yakından tanıdığımız firma CryTek" yazmışsınız.
Adamlar milli gururumuz oldu, Cryisis 2 ilede dünyada efsane oldu bilmiyorum farkındamısınız? Sade olarak "Crytek'te neler oluyor yazsanız" daha hoş ve " sahiplenilmiş " durur.Unutmamak lazım ki CEO'su ve 2 Müdürü "Türk". Bu kadar yabancı davranmayalım adamlara, EA'nın diretmesine rağmen Crysis 2 ye yine türkçe dublaj eklediler.Alakasız gelebilir ama medyada, internette, tv'de "Mesut Özil" e sevgi-hayranlık-saygı duyuluyorsa Crytek firmasına 50 kat daha fazla duyulması lazım.Nedenini herkez biliyordur malum.

Sen de yorum yaz