Ünlü yıldızın şaşırtan 3D sorunu!

Karayip Korsanları'nın 3 boyutlu son filminin setinden herkesi şaşırtan ilginç bir açıklama...

  • Ertuğrul Süngü
Weird eye sorunu düşündüğümüzden de yaygın
Film 20 Mayısta beyaz perdede

3d film teknolojisi gün geçtikçe kendisini geliştiriyor. Özellikle birçok serinin yeni filmi de bu teknolojiden yararlanma çabası içerisinde... Bu filmlerden bir tanesi konumunda olan Pirates of the Carribbean da piyasaya çıkacak son filmini tamamen 3d görüntü teknolojisi üzerine kuruyor.

Fakat filmin setinden ilginç bir haber, geçtiğimiz günlerde Johnny Depp'in verdiği bir röportaj esnasında yankılandı. Kendisinin "weird eye" adını kullandığı görme sorunu yüzünden, herhangi bir şekilde 3d görüntüleri algılayamadığını dile getiren Deep, röportajında şu sözleri sarf etti; "3d görüntüleri hiçbir şekilde göremiyorum. Gözlerim o ya da bu şekilde ekrandan yansıyan üç boyutu algılamıyor; buna weird eye diyorum. Sizin için çok farklı ve ilginç bir haber olabilir ama ben sadece normal görüntüleri algılayabiliyorum."

3d film çekimlerinin çok sayıda kamera ve çok fazla insan koordinasyonu gerektirdiği bilindik bir gerçek ve bu tarzdaki bir oyuncu sorunu, belki de bütün film ekibini etkiliyordur... Açıkçası kaç Amerikanlının bu göz sorununu çektiğini söyleyebileceğimiz bir rakam yok ama weird eye durumu ne ilk, ne de son vaka olacak.

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides filmini bekleyenlerse; şimdiden biletlerini ayırtabildikleri gibi, serinin dördüncüsü olma niteliğindeki yapımı, 20 Mayıs tarihinde beyaz perdede izleyebilecekler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Amerikanlının bu göz sorununu?
Sadece Amerikan ya da sadece Amerikalı da diyebilirdiniz.. :D

3 d teknolojisi bir türlü sevemedim.beklediğim 3. boyut açıkçası 3 d değildi.silindir şeklinde bir televizyon ve etrafında dönebilmekti açıkçası.3d de ise bir gözlüğe muhtacız.gözlüksüz bile olsa 2 boyutlu bir şeyden 3. boyut arıyoruz.bence bu teknolojinin ömrü 10 seneyi geçmez.10 sene sonra ise unutulur gider.belkide büyük şirketlerin amacı da bu 10 senede yeni ürün üretmeyip halen eskisinde kalarak ürün satabilmek...

Demek ki sorun sadece bende değilmiş bende seçemiyorum 3. boyutu gariptir hiç bişekilde göremiyorum :(
ve nasıl bişey hep merak ediyorum

iki gözde görecek yoksa 3D görüntüleri göremezsiniz bende 3D gözlük ile 3D görüntüleri göremiyorum hepsi 2D oluyor... 3D hiç bir zaman başarılı olamaz...

Sen de yorum yaz