Unutulmayan 11 büyük felaket!

Vista ve diğerleri: Devlerin başını ağrıtan bu 11 olay, ancak felaket kelimesiyle tanımlanabilir...

WeTab, patlayan piller, RIAA...

WeTab, patlayan piller, RIAA...
Yangın çıkarma ihtimali olan 9.6 milyon pil çöpe gitti

WeTab ve sahte Amazon yorumları: Şirketin yöneticisi Helmut Hoffer'ın, tablete Amazon.com'da farklı isimlerle 5 yıldızlı görüşler yazdığı ortaya çıkmıştı.

Sony'nin patlayan pilleri: Sony, yanan laptop şikayetlerinin ardından 2006'da 9.6 milyon pili geri toplatmıştı. Bunun şirketi 418 milyon dolar zarara uğrattığı biliniyor.

RIAA herkese dava açıyor: RIAA, Napster'ın ortaya çıkışından beri siteleri ve kullanıcıları dava etmesiyle ünlendi. Bu çabaları işe yaramayan RIAA, 2008'de davalardan vazgeçeceğini, bunun yerine servis sağlayıcılarla beraber çalışarak dosya paylaşımcılarının bağlantısını keseceğini duyurmuştu.

Digg tasarımı: Geçtiğimiz sene Ağustos ayında yeni tasarımıyla karşımıza çıkan Digg'in yeni ara yüzü felaketleri de beraberinde getirmişti. Site genellikle sorunlu veya çevrim dışıydı. Kaldırılan faydalı özellikler ve kafa karıştırıcı yeni ara yüz de kullanıcıların sinirlerini oldukça bozmuştu.

Facebook kullanım şartları: Facebook kullanım şartlarında yer alan, içeriğinizi Facebook'tan kaldırsanız dahi şirketin bunların 'arşivlenmiş kopyalarına' sahip olabileceği sözleri aynı zamanda bu içeriğin site reklamlarında kullanılabileceği anlamına geliyordu. Ancak Facebook kalabalığın baskısına dayanamadı ve politika değişikliklerinde kullanıcıların oy vermesini sağlayan yeni bir model ortaya çıkardı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Vista felaket olarak görülemez bence. Laf olsun unutmadık diyelim gibisinden konulmuş gibi geliyor bana...

Google'ın WiFi olayı: Şirket geçtiğimiz sene Street View arabalarıyla şifresiz WiFi ağlarından 'yanlışlıkla' e-posta adreslerini ve şifreleri topladığını itiraf ettmişti.
----
o da bişey mi be, bizim ülkemizde yanlışlıkla (!) terörist telefon numaraları teğmenin telefonuna kopyalanıyor, hiç ses çıkıyormu???

"Google'ın WiFi olayı: Şirket geçtiğimiz sene Street View arabalarıyla şifresiz WiFi ağlarından 'yanlışlıkla' e-posta adreslerini ve şifreleri topladığını itiraf ettmişti."

Google bu açıklamayı yapmak yerine küfretse daha az alınırdım.:D

Vista felaket değildir diye yazanlara - kusura bakmasınlar ama - resmen katıla katıla gülüyorum...
Vista Microsoft'un en büyük başarısızlığıdır. Resmen dağ fare doğurmuştur. XP çıktıktan uzun süre sonra yen işletim sistemi yapacağız - şöyle olacak - böyle olacak derken hiçbir donanım uyumuna bakmadan, etmeden her PC'ye Vista Uyumlu etiketi yağıştırarak işin içinden sıyrılacaklarını düşünmüştür Microsoft...
NTFS'ten sonraki dosya sistemini ballandıra ballandıra anlatmıştır ama Vista'dan kırpmıştır - hatta Windows 7 de bile gelmemektedir. Ne zaman çıkacağı meçhuldür.
Kimse bana Vista iyi bir işletim sistemidir demesin - diyeni görmedim, duymadım.

Windows ME'yi unutmuşsunuz. Windows 2000 NT teknolojisinin devamı (profesyonel), ME ise ev kullanıcısı için denilmişti vakti zamanında. ME kurulu olarak gelen bilgisayarlara kullanıcıları tarafından Windows 98 yüklenmişti. Üzerinden 12 yıl kadar geçtiği için unutuldu galiba.

Vista Microsoft'un en büyük başarısızlığıdır. Resmen dağ fare doğurmuştur. XP çıktıktan uzun süre sonra yen işletim sistemi yapacağız - şöyle olacak - böyle olacak derken hiçbir donanım uyumuna bakmadan, etmeden her PC'ye Vista Uyumlu etiketi yağıştırarak işin içinden sıyrılacaklarını düşünmüştür Microsoft...

Kaç sene aradan sonra çekirdeği neredeyse baştan yazmak herhalde fare değildir...
Ki MS hiç bir zaman etiketli pc lerdeki performansı şöyle olcak böyle olcak aero vs. hepsi full açık olunca kasmayacak dememiştir. Sadece çalıştıracak demiştir. Ayrıca unutulmamalıdır ki yaptığınız konfigürasyonlar da önemlidir.

Donanım uyumu yoktu dediğiniz olay 5-6 senelik pc lerde çalışmamasıdır. Ki bu da gayet normaldir...

vista s. paclten sonra gayet toparlandı, ama ilk çıkışında, resmen faciaydı.

>> Donanım uyumu yoktu dediğiniz olay 5-6 senelik pc lerde
>> çalışmamasıdır. Ki bu da gayet normaldir...

Valla Fattur arkadaş - ben Windows Xp x64 Edition ile 15 gün önce çıkan oyunları da çalıştırıyorum, 15 yıl önce çıkan oyunları da... Hemi de 64-bit... Var mı benden daha kralı - yok :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir