Unutulmayan 11 büyük felaket!

Vista ve diğerleri: Devlerin başını ağrıtan bu 11 olay, ancak felaket kelimesiyle tanımlanabilir...

Teknolojinin en büyük halkla ilişkiler felaketleri
Apple'ın anten sorununa çözümü 'öyle tutmayın' demek olmuştu.

Halkla ilişkiler, tüm endüstrilerde olduğu gibi teknolojide de oldukça önemli. Dünyanın en iyi ve en yenilikçi yazılımını ortaya getirmiş olabilirsiniz, ancak potansiyel müşterilerinizi ondan soğutmayı başarırsanız sonuç bir felaket olabilir.

Kullanıcıları üründen soğutmanın birçok yolu var. Bunun en kolay yollarından biri ise kalitesiz bir ürün çıkarmak. Hataları kullanıcının üstüne atarak ve sorunu kendi haline bırakarak işleri daha da kötü hale getirmek mümkün.

Bu yazımızda, teknoloji dünyasının en büyük 11 halkla ilişkiler fiyaskosunu sizlerle paylaşıyoruz.

Apple'ın anten sorunu: iPhone 4'ü tutmanın tüm sinyal gücünü emdiğini tüm dünya farkettiğinde Apple'ın patronu Steve Jobs'un buna cevabı 'öyle tutmayın' olmuştu. Apple, telefonu alan müşterilerine iPhone 4 kılıfları dağıtsa da hata bir kez yapılmıştı...

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Vista felaket olarak görülemez bence. Laf olsun unutmadık diyelim gibisinden konulmuş gibi geliyor bana...

Google'ın WiFi olayı: Şirket geçtiğimiz sene Street View arabalarıyla şifresiz WiFi ağlarından 'yanlışlıkla' e-posta adreslerini ve şifreleri topladığını itiraf ettmişti.
----
o da bişey mi be, bizim ülkemizde yanlışlıkla (!) terörist telefon numaraları teğmenin telefonuna kopyalanıyor, hiç ses çıkıyormu???

"Google'ın WiFi olayı: Şirket geçtiğimiz sene Street View arabalarıyla şifresiz WiFi ağlarından 'yanlışlıkla' e-posta adreslerini ve şifreleri topladığını itiraf ettmişti."

Google bu açıklamayı yapmak yerine küfretse daha az alınırdım.:D

Vista felaket değildir diye yazanlara - kusura bakmasınlar ama - resmen katıla katıla gülüyorum...
Vista Microsoft'un en büyük başarısızlığıdır. Resmen dağ fare doğurmuştur. XP çıktıktan uzun süre sonra yen işletim sistemi yapacağız - şöyle olacak - böyle olacak derken hiçbir donanım uyumuna bakmadan, etmeden her PC'ye Vista Uyumlu etiketi yağıştırarak işin içinden sıyrılacaklarını düşünmüştür Microsoft...
NTFS'ten sonraki dosya sistemini ballandıra ballandıra anlatmıştır ama Vista'dan kırpmıştır - hatta Windows 7 de bile gelmemektedir. Ne zaman çıkacağı meçhuldür.
Kimse bana Vista iyi bir işletim sistemidir demesin - diyeni görmedim, duymadım.

Windows ME'yi unutmuşsunuz. Windows 2000 NT teknolojisinin devamı (profesyonel), ME ise ev kullanıcısı için denilmişti vakti zamanında. ME kurulu olarak gelen bilgisayarlara kullanıcıları tarafından Windows 98 yüklenmişti. Üzerinden 12 yıl kadar geçtiği için unutuldu galiba.

Vista Microsoft'un en büyük başarısızlığıdır. Resmen dağ fare doğurmuştur. XP çıktıktan uzun süre sonra yen işletim sistemi yapacağız - şöyle olacak - böyle olacak derken hiçbir donanım uyumuna bakmadan, etmeden her PC'ye Vista Uyumlu etiketi yağıştırarak işin içinden sıyrılacaklarını düşünmüştür Microsoft...

Kaç sene aradan sonra çekirdeği neredeyse baştan yazmak herhalde fare değildir...
Ki MS hiç bir zaman etiketli pc lerdeki performansı şöyle olcak böyle olcak aero vs. hepsi full açık olunca kasmayacak dememiştir. Sadece çalıştıracak demiştir. Ayrıca unutulmamalıdır ki yaptığınız konfigürasyonlar da önemlidir.

Donanım uyumu yoktu dediğiniz olay 5-6 senelik pc lerde çalışmamasıdır. Ki bu da gayet normaldir...

vista s. paclten sonra gayet toparlandı, ama ilk çıkışında, resmen faciaydı.

>> Donanım uyumu yoktu dediğiniz olay 5-6 senelik pc lerde
>> çalışmamasıdır. Ki bu da gayet normaldir...

Valla Fattur arkadaş - ben Windows Xp x64 Edition ile 15 gün önce çıkan oyunları da çalıştırıyorum, 15 yıl önce çıkan oyunları da... Hemi de 64-bit... Var mı benden daha kralı - yok :)

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir