Update 1'den geri kalan dosyaları temizleyin!

Windows 8.1'inizi Update 1'e yükselttiyseniz, bu basit ipucuyla birkaç GB boş alan kazanabilirsiniz!

  • Zeynel A. Öztürk
Update 1'den geri kalan dosyaları temizleyin!

Microsoft, Windows 8.1 için sunduğu güncellemeyle çoğumuzu sevindirdi. Güncellemenin getirdiği yeniliklerle iyice tanıştıktan sonra şimdi, geriye kalan Windows Update dosyalarını temizleyerek birkaç GB kazanabilirsiniz.

Ne kadar disk alanı kazacağınız, Disk Temizleme aracını en son ne zaman çalıştırdığınıza ve mevcut sisteminizde daha önce kullandığınız Windows sürümlerine göre değişiyor. Biz, Windows 8.1 Update 1'in ardından ilk kez çalıştırdığımız sistemde yaklaşık 1,2GB'lık yer açabildik. Bu alan sizin PC'nizde daha yüksek olabilir.

Disk Temizleme aracı yeterli

Sağ alttaki Windows simgesine sağ tıklayın ve Denetim Masası'nı açın. Kategori görünümünde Sistem > Güvenlik > Yönetimsel Araçlar > Diskte yer aç yolunu izleyin.

Bir süre beklemenin ardından açılan pencerede silebileceğiniz dosyaları ve toplam boyutu göreceksiniz. Gereksiz sistem dosyalarını da silmek istediğimizden, sol alttaki "Sistem dosyalarını temizle" düğmesine basın.

Araç, bu kez açabileceğiniz alanı sistem dosyalarını da dahil ederek hesaplayacak. Listede silmenizde sakınca olmayan öğeleri seçin. Hazır olduğunuzda Tamam'a tıklayın ve açılan kutucukta "Dosyaları Sil" düğmesine tıklayın.

Birkaç dakika içinde geçici dosyaları silmiş, sisteminize ek bir veya birkaç GB kazandırmış olacaksınız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

her zaman ki gibi yine harikulade bir paylaşım olmuş çipi çip. teşekkürler...

İyiymis, bunu yazmaniz iyi oldu. Bize bunlarla gelin :)

Yarın da update 1 in update1'i çıkacak sonra onun update 1'i. Windows 9 da herhalde 20 sene sonra anca çıkar...

kendi kendine çalışıp Windows'u dakikalarca kilitleyen Alarmlar (Time.exe) uygulamasının nasıl engellenebileceği konusunda da bilgilendirebilirseniz çok sevinirim. Hiç ummadık anda çalışarak Windows'u dakikalarca kilitliyor, fare oynatılabiliyor ama işe yaramıyor. İşe yarayan tek şey defalarca ESC tuşuna basmak...

Sen de yorum yaz