Update 2'yi alana Windows 9 bedava mı?

Windows 9, yeni bir iddiaya göre bu ürünü satın alanlara bedava hediye edilebilir!

Update 2'yi alana Windows 9 bedava mı?

Söylentilerin, dedikoduların önünü kesmek genellikle pek mümkün olmuyor. Bu seferki iddia ise Microsoft'un bu sene yayınlayacağı Windows 8.1 Update 2'nin yanında, Windows 9'u da piyasaya süreceği yönünde.

Rusya merkezli bir hacker grubu olan WZOR'un iddiasına göre Microsoft, Windows 8.2'yi (veya Windows 8.1 Update 2'yi) satın alan kullanıcılara Windows 9'u hediye etmeyi düşünüyor (büyük ihtimalle Update 2'nin entegre edildiği tam Windows 8.1 sürümünden bahsediliyor). Ancak firma, bu konudaki kararını henüz kesinleştirmemiş durumda. Bir başka dedikodu, Windows 9 Enterprise Edition'da (kurumsal sürüm) Metro arayüzünü kapatma işlevinin sunulabileceği yönünde. Böyle bir işlev, iş kullanıcıları tarafından bir süredir talep edilmekteydi.

Söylentiler doğru ise Microsoft, şu sıralar önemli kararların verildiği büyük bir şirket içi etkinlik düzenliyor. WZOR'un verdiği bir başka bilgi ise sızıntıların sıkça yaşandığı Çin ofisi için harekete geçtiği. İddiaya göre Windows'un gelecekteki sürümlerini test edecek olan çalışanlar, sadece kendi isimlerine özel sürümleri çalıştırıp deneyebilecekler.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

ben windows 7 ye döndüm... windows 8 çok iğrenç. update falan paklamaz artık onu. güncellemelerle stabil çalışan 7 dururken ve 8 den pek bir farkı yokken yazık olurdu.

windows 9 piyasaya sürecekse neden 8 desteklesin ki? ayrıca xp ve vista gibi 7 içinde en azından temel destek sona ermeli ie11 7 için yayınlanmamalıydı. çünkü 8 bile desteklemiyor 8.1 yükseltme istiyor, yani yaptıkları iş çok saçma.

önce becereme sonra updateleri paralı sat sonra yine becereme yeni işletim sistemi çıkart onuda parayla sat

Çok iyiymiş

Windows 8 õldü

Windows 8 sahiplerine Windows 8.1 ücretsiz verilmişti, Windows 9'u da ücretsiz verirlerse çok iyi olur.

Metro arayüzünü tüm sürümler için kapatma özelliği koymalılar. Çünkü herkes dokunmatik ekran kullanmıyor sonuçta..

windows 9 mu ismi bilemiyecem ama şunu söyleyeyim başka bir işletim sistemini microsoft niye bedavaya versin ?

4ç millenium faciasını beleş versenizde tutmaz...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir